« Svibanj 2024 »

Roditeljski sastanci
Autor: Stanko Molnar, 30. 11. 2011.

Za roditelje učenika Osnovne škole Molve i područnih škola ( Medvedička i Repaš) u periodu od 21.- 23.studenog organizirani su zajednički roditeljski sastanci. Ove školske godine odlučili smo se na provođenje aktivnosti kojima je cilj osvijestiti roditelje i učenike o negativnim stranama medija ( televizija, Internet, mobitel).

Da bi dobili pravu sliku koliko naši učenici koriste navedene medije proveli smo akcijsko istraživanje pod imenom '' UTJECAJ ELEKTRONIČKIH MEDIJA NA ZDRAVLJE DJECE''.  Istraživanje je obuhvatilo sve učenike OŠ Molve (kao i učenike područnih škola).  Anketni upitnik obuhvatio je pitanja vezana uz:

1. vrijeme provedeno u korištenju pojedinog medija
  2. sadržaje koje učenici prate putem medija
  3. specifične sadržaje
  4. kontrolu roditelja u korištenju medija
  5. neugodna iskustva u korištenju medija (mobitel i Internet)
  6. obraćanje za pomoć u slučaju neugodnih iskustava

Rezultate ankete možete vidjeti u prilogu (powerpoint prezentacije).

Potaknuti rezultatima ankete u svim razredima OŠ Molve tijekom školske godine 2011./12. razrednici i stručni suradnici održati će 4 radionice vezane uz tematiku nasilja putem medija (Internet i mobiteli). Putem radionica upoznati ćemo učenike s e-nasiljem, zaštitom od e-nasilja te predstaviti osobe ili službe kojima se mogu obratiti za pomoć.

Dana 21. studenog organiziran je zajednički roditeljski sastanak za roditelje učenika nižih razreda ( 1.-3.razred). Roditelji su upoznati s rezultatima akcijskog istraživanja i rasporedom aktivnosti u nastavku nastavne godine. Roditelji su pokazali veliko zanimanje za rezultate ankete.

Rezultate ankete za učenike viših razreda predstavili smo roditeljima na zajedničkom roditeljskom sastanku održanom u utorak (22.studenog).

Za roditelje učenika 4. I 7. razreda u suradnji s Policijskom upravom koprivničko- križevačke županije organiziran je zajednički roditeljski sastanak s ciljem predstavljanja projekata ''Nisi sam'' i ''24 sata zajedno on-line''. Nositelji navedenih projekata su Obiteljski centar koprivničko- križevačke županije i Policijska uprava koprivničko- križevačke županije. Predstavnici policije Dražen Magdić, Robert Brlek i Siniša Vinković održali su vrlo zanimljivo predavanje za roditelje. Dražen Magdić upoznao je roditelje s prije navedenim projektima a Siniša Vinković upoznao je roditelje s pojavnosti nasilja u obitelji na području naše županije.

Suradnja s policijom nastaviti će se kroz predavanja i radionice za roditelje i učenike naše škole.

Miroslav Saraga

Priloženi dokumenti: