« Ožujak 2024 »

"Druga obala" Mirjane Buljan

35 Great Animated Book Gifs

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

Knjižničarka: Ana Molnar Šadek, mag. informatologije

Kontakt: 048/892-471 (trenutno linija nije u funkciji)

E-mail: knjiznica.osmolve@gmail.com / ana.molnar88@gmail.com

* Knjižnica radi svaki radni dan. Iznimno je zatvorena za vrijeme održavanja nastave u razredu, književnih i dr. susreta, izvannastavnih aktivnosti te tijekom stručnog usavršavanja školske knjižničarke

Korisnikom školske knjižnice postaje se automatski upisom u školu ili zaposlenjem u školi čime se stječu sva prava i obveze korisnika kao što su:

• svakodnevno korištenje knjiga, časopisa i AV građe u prostoriji knjižnice/škole ili posudbom iste (osim posudbe knjiga iz referentne zbirke te AV građe)
  • korisnik istovremeno može posuditi najviše dvije knjige na 14 dana te produžiti knjigu za 7 dana ukoliko knjigu ne trebaju drugi učenici
  • korisnik može posuditi časopis na 7 dana (trenutno u knjižnicu dolazi Moj planet, Olimp i Hrvatske šume, a mogu se posuditi stari brojevi BUG-a, Modre laste, SMIB-a, Meridijana i ostalog)
  • posuđenu građu korisnik treba čuvati od oštećenja i vratiti je na vrijeme

Fond školske knjižnice sastoji se od: učeničkog fonda (U), nastavničkog fonda (N) te audiovizualnog fonda (AV).

• Učenički fond - sastoji se od lektire, knjiga za slobodno čitanje te referentne ili priručne zbirke koja služi za pisanje referata (čine ju enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi, monografije, pravopisi, gramatika i sl.)
  • Nastavnički fond - sastoji se od znanstveno-popularne i stručne literature te literature iz pedagogije, metodike, psihologije, sociologije, knjižničarstva i informatike, potrebne za rad i stručno usavršavanje svih učitelja
  • AV fond - čine ga audio i video zapisi na videokazetama, CD-ima i DVD-ima