preskoči na sadržaj

Osnovna škola Molve

Login
Vrijeme sada - Molve


   

 weather online - Molve

Vrijeme dodatak
YoWindow.com yr.no
Tražilica - search
Kalendar - calendar
« Studeni 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

anketa-questionnaire
Koliko često posjećuješ web stranicu škole?






dnevni tisak, časopisi

    newspaper, journal
  

    

  

       

  

  S P O N Z O R

 

dječji i obiteljski portali

 children and family portals
 

   

   

   

   

      

   

   

Oglasna ploča
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka
KNJIGA MJESECA

  
           Book of the month

R.A.I.N.B.O.W.

OSNOVAC

     

EKO GRUPA

UČ. ZADRUGA "Mlin"

   

legende - svetište

The Church of the Assumption of the Blessed Virgin Mary

uređenost Molva

      
European Competition for towns and villages in bloom

molvarski "meljin"

     
            Mill model in Molve

poznate ličnosti

     
Famous people from Molve

LEGENDE

     

           legends

OŠ Molve - KUD Molve

      
Primary school Molve - folklore

Galerija "Marijan Jakubin"

OŠ Molve - MLK - Naiva

stara molvarska jela


   old recipes from Molve

Poveznice - link

Popis lektire

LEKTIRA ZA PRVI RAZRED:

1. Jacob i Wilhelm Grimm: BAJKE

2. Željka Horvat - Vukelja: SLIKOPRIČE

3. Jens Sigsgaard: PALE SAM NA SVIJETU

4. Ljudevit Bauer: TRI MEDVJEDA I GITARA

5. Željka Horvat - Vukelja: HRABRICA

6. Sunčana Škrinjarić: PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA

 

LEKTIRA ZA DRUGI RAZRED:

1. Hans Christian Andersen: BAJKE

2. Nada Iveljić: BOŽIĆNA BAJKA

3. Ratko Zvrko: GRGA ČVARAK

4. Karel Čapek: POŠTARSKA BAJKA

5. Nevenka Videk: PISMO IZ ZELENGRADA
 

LEKTIRA ZA TREĆI RAZRED:

1. Ivana Brlić - Mažuranić: ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA

2. BASNE (izbor) 

3. Nada Iveljić: ŠESTINSKI KIŠOBRAN

4. Mato Lovrak: VLAK U SNIJEGU

5. Slavko Kolar: JURNJAVA NA MOTORU

6. Luko Paljetak: MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE

7. Sanja Polak: DNEVNIK PAULINE P.

 

LEKTIRA ZA ČETVRTI RAZRED:

1. Ivana Brlić-Mažuranić: REGOČ

2. Mato Lovrak: DRUŽBA PERE KVRŽICE

3. Zvonimir Balog: NEVIDLJIVA IVA

4. Erick Kästner: EMIL I DETEKTIVI

5. Ivana Brlić-Mažuranić: ŠUMA STRIBOROVA

6. Anto Gardaš: DUH U MOČVARI

7. Felix Salten: BAMBI

8. Nikola Pulić: KLJUČIĆ OKO VRATA
 

LEKTIRA ZA PETI RAZRED:

 

1. Grigor Vitez: PJESNIČKA ZBIRKA

2. Ivan Kušan: KOKO U PARIZU

3. Aleksandar Puškin: BAJKA O RIBARU I RIBICI

4. Ferenc Molnar: JUNACI PAVLOVE ULICE

5. Roald Dahl: CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE

6. PO IZBORU (Preporuka:

Tito Bilopavlović: PAUNAŠ / FILIPINI IZA UGLA

Maja Brajko-Livaković:  FINKAFI

 Roald dahl: CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE/ FANTASTIČNI GOSPODIN LISAC

Anto Gardaš: DUH U MOČVARI / LJUBIČASTI PLANET / IZUM PROFESORA LEOPOLDA

Miro Gavran: IGROKAZI ZA DJECU

Miro Gavran: SRETNI DANI / KAKO JE TATA OSVOJIO MAMU

Maja Gluščević: BIJEG U KOŠARI / TIŠINA, SNIMA SE

Hrvoje Hitrec: EKO EKO / HUMANDEL

Pajo Kanižaj: 3ČAVE PJESME

Ivan Kušan:  LAŽEŠ, MELITA / DOMAĆA ZADAĆA

Selma Lagerlöf: LEGENDE O KRISTU

Paul Maar: TJEDAN  SAV OD SUBOTA

Milivoj Matošec: STRAH U ULICI LIPA

Sanja Pilić: NEMAM VREMENA  / ZAR BAŠ MORAM U ŠKOLU?

Sanja Polak: DNEVNIK PAULINE  P. / DRUGI DNEVNIK PAULINE P. / MORSKI DNEVNIK PAULINE  P.

Jean-Jacques Sempé; René Goscinny:  NIKICA

Ines Škuflić-Horvat, (ur.): KAOS  PRIJE PREMIJERE

Henry Winterfeld:  TIMPETILL

Mila Željeznjak: SRETNE PRIČE

 

LEKTIRA ZA ŠESTI RAZRED:

 

1. Pajo Kanižaj: TRIČAVE PJESME    

2. Pavao Pavličić: TROJICA U TRNJU     

3. August Šenoa: POVJESTICE   

4. Ivana Brlić - Mažuranić: PRIČE IZ DAVNINE     

5. Oscar Wilde: SRETNI KRALJEVIĆ

6. Stjepan Tomaš: MALI RATNI DNEVNIK

7. Izborna lektira

8. Izborna lektira

 

PREPORUKA ZA ODABIR DJELA PO IZBORU

Blanka Dovjak - Matković: ZAGREBAČKA PRIČA

Melita Rundek: PSIMA ULAZ ZABRANJEN

Želimir Hercigonja: TAJNI LEKSIKON

Mark Twain: KRALJEVIĆ I PROSJAK

Henryk Sienkiewicz: KROZ PUSTINJU I PRAŠUMU

Jadranko Bitenc: TWIST NA BAZENU

Vladimir Nazor: VELI JOŽE

Milutin Majer: DOLAZAK HRVATA

Dubravko Horvatić: JUNAČINA MIJAT TOMIĆ

Jonathan Swift: GULLIVEROVA PUTOVANJA

Danijel Dragojević: BAJKA O VRATIMA

C.S. Lewis: KRONIKE IZ NARNIJE

Nikola Pulić: MAKSIMIRCI

 

LEKTIRA ZA SEDMI RAZRED:

1. Božidar Prosenjak: DIVLJI KONJ

2. Hrvoje Hitrec: SMOGOVCI

3. Vladimir Nazor: PRIPOVIJETKE (VODA)

4. Damir Miloš: BIJELI KLAUN

5. Sue Townsed: TAJNI DNEVNIK ADRIANA MOLEA

6. Vjenceslav Novak: IZ VELEGRADSKOG PODZEMLJA

7. Deborah Ellis: DJEVOJČICA IZ AFGANISTANA

8. Dobriša Cesarić: PJESME

9. PO IZBORU (Preporuka:)

Branka Primorac: MATURALAC

Dubravko Jelačić-Bužimski: SPORTSKI ŽIVOT LETEĆEG MARTINA

August Šenoa: ČUVAJ SE SENJSKE RUKE

Dinko Šimunović: DUGA

Daniel Defoe: ROBINSON CRUSOE

Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA

Vjekoslav Majer: DNEVNIK MALOG PERICE

Sue Townsend: NOVI JADI ADRIANA MOLEA

Nada Mihoković-Kumrić: LASTIN REP)

 

LEKTIRA ZA OSMI RAZRED:

 

    1.   Ernest Hemingwey: STARAC I MORE

    2.   DNEVNIK ANE FRANK

    3.  Dragutin Tadijanović: SREBRNE SVIRALE

    4.   Antoine de Saint Exupery: MALI PRINC

    5.  Richard Bach: GALEB JONATHAN LIVINGSTON

    6. Ephraim Kishon: KOD KUĆE JE NAJGORE    

    7.  Djelo po izboru – preporuka- Dinko Šimunović: ALKAR

    8.   Djelo po izboru – preporuka- Đuro Sudeta: MOR

    9.  Djelo po izboru - preporuka- D.Šimunović: BREZA

 

    PREPORUKA ZA ODABIR DJELA PO IZBORU

  

    Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga

    Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka

    Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu

    Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

    Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav

    Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertelio

     Vladan Desnica: Pravda

Mate Balota: Tijesna zemlja

Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi

Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje

Miroslav Krleža: Djetinjstvo

Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke

Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

Josip Laća: Grand hotel

Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani ti dao Bog većeg zla

Zlatko Krilić: Krik

Milena Mandić: Pokajnik

Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak

    Nancy Farmer: Kuća škorpiona

    Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka

    Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča

   .August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka

 

 

 

 

preskoči na navigaciju