EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN
Autor: Ivan Jaković, 4. 10. 2016.

U Hrvatskoj i u još 15 europskih zemalja ovog je petka, 30. rujna, obilježen Europski školski sportski dan. Glavni je cilj te paneuropske inicijative isticanje važnosti tjelesne aktivnosti za zdravlje.

Hrvatske osnovne i srednje škole ove su se godine po prvi put pridružile ovoj vrijednoj manifestaciji sa zadatkom da što više djece u školi bude tjelesno aktivno.

Učenici viših razreda  obilježili su taj dan na školskom igralištu natjecanjem u igri graničar. Tako su se  u dvosatnoj aktivnosti natjecali 8a protiv 8b, 7a protiv 7b, 6a protiv 6b i 5 razred protiv pobjednika šestih razreda. Učenici nižih razreda također su se natjecali  u igri graničar između razreda u dvorani. Na kraju natjecanja učenici uključeni u izvannastavnu aktivnost  Crvenog križa Dorijan Ivančan, Patricija Popec, Marija Elena Kolarić demonstrirali su učenicima nižih razreda kako pružiti prvu pomoć prilikom lakših ozljeda kao što su krvarenja nosa, ozljeda oka, ključne kosti i sl.

Nadamo se da smo obilježavanjem ove vrijedne manifestacije potaknuli učenike na tjelesno vježbanje i izvan škole u slobodno vrijeme.

Učitelj TZK-a Tomislav Čerepinko