« Svibanj 2024 »

Izložba - Dan škole - Virje
Autor: Ivan Jaković, 29. 3. 2011.

OŠ VIRJE,18.03.2011.- DARKO MARKIĆ, učitelj likovne kulture iz OŠ MOLVE, imao je svoju sedmu samostalnu izložbu slika povodom Dana škole OŠ prof. Franje Viktora Šignjara u Virju.

Posebni gosti bili su učitelji OŠ MOLVE,
koje je kroz prezentaciju o radu škole Molve predstavila Marija Halaček, učiteljica hrvatskog jezika.

Povodom Dana OŠ Virje, DARKOMARKIĆ, učitelj likovne kulture iz OŠ MOLVE, izložio je svoja slikarska platna u galerijskom prostoru OŠ Virje. To je njegova sedma samostalna izložba, a dobro je napomenuti da je ovaj mladi slikar izlagao na još osam skupnih izložbi u svom kratkom slikarskom vijeku te da je dobitnik nekoliko nagrada i priznanja za slikarstvo. Kao učitelj naše škole redovito sudjeluje i osvaja nagrade sa učeničkim radovima na natjecanjima likovne kulture za učenike OŠ , a vrlo često se javlja i na ostale likovne natječaje  gdje također postiže odlične rezultate.
     Izložbu je otvorio njegov kolega po struci gospodin Tomo Balažin- učitelj likovne kulture u OŠ Virje. Otvorenju izložbe prisustvovao je cijeli kolektiv OŠ MOLVE, koji je imao priliku po drugi put uživati u slikama čiji motivi su avioni, psi, pejzaži i portreti.

Te večeri također je predstavljen rad škole Molve kroz lijepu prezentaciju koju je pripremila i prezentirala učiteljica hrvatskog jezika Marija Halaček. Naglasila je zanimljivu poveznicu ovih dviju škola- pet učitelja radi na obje škole, a tri učitelja koji rade u OŠ Molve su rodom virovci. Želja za jačim povezivanjem ovih dviju škola kroz različite oblike suradnje bila je izrečena u  govoru dobrodošlice  ravnateljice OŠ VIRJE, gospođe Marice Cik- Adaković.
                                       Marina Sabolović, knjižničarka