« Svibanj 2024 »

VIJEĆE UČENIKA PRIPREMA NATJEČAJ POVODOM SVJETSKOG DANA KNJIGE I AUTORSKIH PRAVA
Autor: Sabina Gadanec, 23. 4. 2024.

Dana 16. travnja održana je 6. sjednica Vijeća učenika u ovoj školskoj godini. Nakon kratkog osvrta na radionicu i gostovanje ostvareno u Osnovnoj školi Gola povodom Dana ružičastih majica, Vijeće učenika krenulo se baviti sljedećim važnim datumom koji ćemo obilježiti, a to je Svjetski dan knjige i autorskih prava. Upravo tog dana započet će provedba natječaja za sve djelatnike Osnovne škole Molve.

Natječaj su osmislili predsjednici od petog do osmog razreda, odredili uvjete natječaja, trajanje, sustav bodovanja, način proglašenja pobjednika, a dizajnirali su i letak kojim će najaviti natječaj. Djelatnici Škole tako će se moći okušati u pisanju ljubavne pjesme koja mora biti dužine najmanje četiri strofe po četiri stiha, mora sadržavati rimu, biti pisana na računalu, na standardnom jeziku ili narječju. Natječaj će trajati do 6. svibnja, a pobjednik natječaja bit će proglašen 8. svibnja. Učenici se vesele kreativnosti djelatnika i činjenici da će ovog puta oni sami pregledavati domaće zadaće djelatnika Škole.

Također, tijekom te sjednice Vijeća učenika predsjednice od prvog do četvrtog razreda sudjelovale su u aktivnosti Pričam ti priču. Izvlačenjem oslikanih kartica timskim radom i radom u paru oblikovale su zanimljive priče koje će biti izložene u školi.