« Svibanj 2024 »

ZAVRŠNA SVEČANOST I DODJELA NAGRADA 12. „DJEČJI KRANJČIĆ“ U KRIŽEVCIMA
Autor: Mirela Paša, 2. 5. 2023.

U Hrvatskom domu u Križevcima u subotu, 29. travnja 2023., održana je završna svečanost 12. Susreta hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Svečanosti su prisustvovale učenice naše škole Karla Takač i Dora Žufika s mentoricom Mirelom Paša, a Nikola Krznarić zbog ozljede nije mogao prisustvovati.

Tom su prigodom dodijeljene 22 nagrade učenicima najuspjelijih radova, likovni su radovi, njih 34, prikazani na prigodnoj izložbi „Branik domovine“, dio književnih radova javno je izveden, a najširi je izbor radova po žanrovima (poezija, proza, igrokazi), 57 književnih radova uz likovne radove objavljeni su u zborniku „Dom u srcu mom”.

U zborniku su se našli i radovi učenika naše škole. U žanru poezije pjesma Domovina, Karle Takač, 7.a koja je i nagrađena i pjesma Samo još jednom Nikole Krznarića, 6.r. te u žanru proze rad Ogledalo Dore Žufika 6.r.

Javno je na svečanosti izvedeno 13 radova među kojima je i naša Karla Takač čitala svoj nagrađeni rad, pjesmu  Domovina.

Dječjim susretom „Stjepan Kranjčić“ želi se potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama.

Već nekoliko godina naši učenici su uspješni na tom natječaju u žanru poezije i proze. Nadamo se da će i dalje pisati i stvarati te njegovati kršćanske vrednote i biti uspješni i na sljedećim Kranjčićima.

Čestitamo im i želimo još puno radova i uspjeha!