« Svibanj 2024 »

IGROM I VJEŽBOM DO ZDRAVLJA
Autor: Željkica Čerepinko, 5. 4. 2023.

Ove godine učenici prvog razreda provode u nastavi i kroz razne aktivnosti projekt Igrom i vježbom do zdravlja. Cilj projekta je od najranije dobi osvijestiti važnost kretanja i tjelesnog vježbanja za zdravlje i dobro osjećanje. Povećati znanje, interes i brigu o održavanju higijene tijela i zubi. Stvaranje zdravih navika pravilne ishrane za održavanje fizioloških funkcija organizma i zdravlja. Spoznati važnost pijenja vode i prirodnih sokova, kao i unosa dovoljne količine vode tijekom dana. Shvatiti da je boravak u prirodi važan segment zdravlja, posebno psihičkog. Poboljšanje ekološke svijesti i kulture te pozitivan odnos prema životnoj sredini.

Svjetski dan zdravlja obilježava se 7. travnja i  ujedno je i prigoda za dodatnu promociju zdravlja organiziranjem raznih događaja i javno zdravstvenih akcija.

Zato su u utorak 4. travnja učenici 1. razreda sa svojim roditeljima, braćom, sestrama čak bakama i djedom obilježili Svjetski dan zdravlja kao jednu od aktivnosti vezanih za svoj projekt.

Aktivnost se realizirala u večernjim satima u sportskoj dvorani naše škole u suradnji s učiteljem TZK-a Tomislavom Čerepinkom. Učitelj je osmislio i demonstrirao različite vježbe kretanja, poligone i zanimljive igre za društvo koje se okupilo, za svakoga ponešto.

Za završni dio učenici su pokazali roditeljima gym brain vježbe koje izvode na svakom satu tjelesne i zdravstvene kulture.

Večer smo završili znojni i veseli sa željom da se opet uskoro nađemo na nekoj sličnoj aktivnosti.