LUTKARSKA PREDSTAVA "JUHA OD BUNDEVE"
Autor: Ivan Jaković, 22. 10. 2021.

U utorak 19. listopada učenici prvog i drugog razreda uživali su u lutkarskoj predstavi „Juha od bundeve“ u izvedbi lutkarskog kazališta „Svijet lutaka“. Povodom Dječjeg tjedna, Dječji vrtić Pčelica je organizirao izvedbu ove predstave te pozvao učenike prvog i drugog razreda da im se pridruže.

Predstava se izvodi prema slikovnici Helen Cooper, a govori o važnosti prijateljstva i međusobnom pomaganju te koje su posljedice svađanja, ali i kako ih ispraviti.

Kratki sadržaj:

„Juha od bundeve priča je o tri prijatelja, Patku, Mačku i Vjeverici koji zajedno živeu kućici s vrtom u kojem rastu bundeve. Oni svaki dan kuhaju juhu od bundeve i ravnopravno sudjeluju u obavljanju zajedničkog posla. Jednoga dana Patak odluči promijeniti uobičajenu podjelu posla što dovodi do svađe među prijateljima i odlazak Patka od kuće. Potraga za Patkom doprinosi uviđanju posljedica netolerantnog ponašanja, ali i osvještavanju vrijednosti prijateljstva. Sve ipak završava sretno dokazujući da pravo prijateljstvo pobjeđuje sve nedaće i nesuglasice dogovorom, tolerancijom i uvažavanjem različitosti.“

Kako se iz svega može učiti, tako je i ova predstava bila iznimno poučna. Učiteljice su nakon predstave još porazgovarale s učenicima o temi i pouci kako bi još bolje usvojili naučeno.

Hvala „Svijetu lutaka“ na odličnoj predstavi i hvala Dječjem vrtiću Pčelica što su nas pozvali da zajedno uživamo.