PROSLAVA BLAGDANA MALE GOSPE
Autor: Ivan Jaković, 9. 9. 2021.

U srijedu 8. rujna naša župa je svečano proslavila blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije kojem su prisustvovali učenici i djelatnici naše škole. U dogovoru sa župnikom fra. Zdravkom Tuba neki učenici i djelatnici su se i aktivno uključili u proslavu kroz nošenje čudotvornog kipa Majke Božje Molvarske te sudjelovanjem u misnom slavlju. Ovu priliku je župnik iskoristio i kao zaziv Duha Svetoga za uspješan početak školske godine, a euharistijsko slavlje je predvodio velečasni Nikola Tomašević.

Na blagdan Male Gospe priređena je svečana procesija u kojoj je čudotvorni kip Majke Božje Molvarske iz crkve vraćen u zavjetnu kapelu na groblju. Naši djelatnici, pedagog Miroslav Saraga, nastavnik Darko Pintar, domar Tomislav Kolarić te nastavnik Tomislav Čerepinko, prihvatili su čast nošenja čudotvornog kipa Majke Božje Molvarske u pratnji učenika i djelatnika škole te mještana i hodočasnika koji su pohodili slavlje.

Osim prisustvovanjem na svetoj misi, naši su se učenici uključili i kao ministranti, dok su nastavnice Mirela Paša i Marija Halaček čitale čitanja, a učenice se izmjenjivale u Molitvu vjernih.