« Svibanj 2024 »

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE ZA UČENIKE RAZREDNE NASTAVE
Autor: Ivan Jaković, 22. 5. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

Ovim putem Vas obavještavamo kako se od ponedjeljka, 25.5., učenici razredne nastave vraćaju u školske klupe (realna nastava).

U nastavku Vam prenosimo najbitnije informacije o organizaciji i provedbi nastave:

• Organiziran je prijevoz za učenike putnike (dužni su u 07:30 biti na stajalištima busa)
  • Nastava u matičnoj školi počinje od 08:00 sati, a učenici dolaze u školu najranije 07:45 sati
  • Nastava u područnim školama počinje u 08:30 sati, a učenici dolaze najranije u 08:15 sati
  • Nastava se odvija prema utvrđenom rasporedu sati
  • Učenici u školu imaju sve redovne i izborne predmete
  • prema Uputama HZJZ–a većina aktivnosti treba se odvijati u jednoj grupi i bez nepotrebnih kontakata s drugim učiteljima i bez fizičkog kontakta s drugim učenicima te se stoga neće izvoditi izvannastavne aktivnosti, nastava Tjelesne i zdravstvene kulture, dopunska i dodatna nastava izvodit će se u smanjenom opsegu.
  • Nije preporučljivo da roditelji ulaze u prostor škole pa se informacije mogu obaviti telefonskim putem ili videopozivom.
  • Do daljnjeg su zabranjeni svi posjeti vrtićima i školama (primjerice kazališne predstave, izvannastavne aktivnosti i sl.)

Naglasci za roditelje

• Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.
  • Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.
  • Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.
  • Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.
  • Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.
  • Škola ne uzima izjava od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu.
  • Roditelji su značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini.

Napominjemo kako se je vrlo važno i odgovorno pridržavati uputa HZJZ koje se nalaze na poveznici: https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave-od-25-svibnja-2020