« Svibanj 2024 »

19. NATJECANJE CRVENOG KRIŽA
Autor: Ivan Jaković, 9. 3. 2020.

U subotu 7. ožujka 2020. godine održano je 19. Natjecanje mladih Crvenog križa koje je organiziralo Gradsko društvo Crvenog križa Đurđevac. Domaćin ovogodišnjeg natjecanja bila je Osnovna škola Molve. Natjecalo se ukupno 7 ekipa, od toga 4 ekipe podmlatka i 3 ekipe mladeži.

Natjecanje je otvorila predsjednica Gradskog društva crvenog križa Branka Stipovič koja je natjecateljima poželjela puno uspjeha u natjecanju, a dobrim željama pridružili su se predsjednica Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije Dubravka Jaković te u ime domaćina natjecanja ravnatelj Osnovne škole Molve, Ivan Jaković. Prije početka natjecanja, domaćini, učenici Osnovne škole Molve pripremili su prigodni program za sudionike i organizatore natjecanja.

Ekipe podmlatka i mladeži pokazale su svoja znanja u teorijskom i praktičnom dijelu natjecanja. Teorijski dio obuhvaćao je znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu te međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima dok su u praktičnom dijelu ekipe pokazale znanja i vještine iz pružanja Prve pomoći.

Pobjednici ovogodišnjeg natjecanja u kategoriji podmlatka su učenici Osnovne škole Molve, pod vodstvom mentorice Željke Ivandija Goll, dok su u kategoriji mladih pobjedu odnijeli učenici gimnazije Doktora Ivana Kranjčeva, Đurđevac pod vodstvom mentorice Mihaele Lončar.