« Svibanj 2024 »

ZAVRŠEN MJESEC HRVATSKE KNJIGE
Autor: Ivan Jaković, 18. 11. 2011.

15.listopada -  15 studenog 2011. Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige obilježili smo u našoj školi  nizom raznličitih aktivnosti. Od postavljanja prigodnog panoa u holu škole do posjete Interliberu u Zagrebu. Ovogodišnja tema Mjeseca hrvatske knjige 2011. bila je posvećena pjesništvu i nosila je naziv Čitajmo pjesnike.

„VESELE ZAMKE“ - NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA 2011.

Ovogodišnji kviz u organizaciji Knjižnica grada Zagreba bio je posvećen  Grigoru Vitezu  u čast 100. obljetnice rođenja i namijenjen  učenicima osnovne škole .Po prvi puta se organizirao uz pomoć interneta - učenici su na pitanja odgovarali on-line. ANA IVANČAN , učenica 5.a razreda  pobjednica je kviza u našoj školi.

Knjižnice grada Zagreba  tradicionalno organiziraju kviz za poticanje čitanja u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. Ovogodišnji kviz proveden je pod nazivom „VESELE ZAMKE“ u čast 100. obljetnice rođenja Grigora Viteza. Na poticaj knjižničarke  kviz  je proveden i na našoj školi i to sa učenicima petog razreda koji su se dobrovoljno javili. Oni su trebali pročitati zbirku pjesama Grigora Viteza. 12 učenica rješavalo je kviz i sve su one, što je najvažnije, točno riješile kviz. Prema pravilima, svi točno riješeni kvizovi  bili su uključeni u izvlačenje krajem listopada 2011. Iz svake knjižnice (školske ili narodne) organizator kviza je izvukao po  jednog učenika- pobjednika.

ANA IVANČAN , učenica 5.a razreda bila je pobjednica je u našoj školi. 10.11. 2011. prisustvovala je završnoj svečanosti izvlačenja glavne i utješnih nagrada u Zagrebu na Zagrebačkom velesajmu. Nije bila te sreće da bude dobitnica neke od  nagrada , ali je imala priliku uživati u lutkarskoj predstavi „ Plava boja snijega“

(autor priče G.Vitez) koju je odigrala Lutkarska scena Ivana Brlić  Mažuranć iz Zagreba. Nakon predstave Ana je u društvu svoje prijateljice, ravnatelja i knjižničarke prošetala kroz paviljone u kojima se održava naš najveći sajam knjiga – Interliber 2011. Tu je odabrala za uspomenu knjigu koja će ju podsjećati na ovaj događaj.

UČITELJI NA INTERLIBERU 2011

11.11. 2011. učitelji su posjetili  Interliber 2011- 34. međunarodni sajam knjiga i učila te obišli Muzej suvremene umjetnosti sagrađen prije par godina u Novom Zagrebu.

Ovogodišnji sajam knjiga na Zagrebačkom velesajmu ponudio nam je uvid u najnovije izdavaštvo. To je sajam sa najvećom ponudom knjiga i učila na jednom mjestu u našoj zemlji- predstavilo se više od 250 izlagača. To je bila prilika da se po vrlo povoljnim cijenama nabavi stručna literatura i dopuni lektirni fond u školskoj knjižnici. NABAVLJENO JE SEDAMDESETAK  NOVIH KNJIGA I SLIKOVNICA ZA UČENIKE i 12 naslova  iz stručne literature. Novac za školske lektire uglavnom je prikupljen od dobrovoljnog priloga na školskim priredbama za Božić i na kraju školske godine priredbi te od zakasnina koje se sakupe tijekom godine.

Nakon Interlibera učiteljji su obišli Muzej suvremene umjetnosti i tamo razgledali njen stalni postav. Ovo je bilo jedno novo, sasvim drugačije iskustvo za sve nas koji smo navikli posjećivati izložbe slikara iz Molovi i okolice.

VRTIĆARI POSJETILI NAŠU MALU KNJIŽNICI

Dječji vrtić“Pčelica“ iz Movi tradicionalno posjećuje našu knjižnicu u Mjesecu hrvatske knjige gdje za njih organiziramo pričaonicu.

Dječji vrtić“Pčelica“ iz Movi  bio je 8.11. 2011. u tradicionalnoj posjeti naše školske knjižnice u Mjesecu hrvatske knjige gdje je za njih  bila  održana pričaonica.

Njih sedamdesetak  došlo je u goste knjižnici. Podijelili smo ih u dvije grupe kako bi uopće mogli stati u mali prostor knjižnice. Smješteni na tepih prvo smo porazgovarali o školi, učenicima, učiteljima, školskim torbama, njihovoj braći koja već idu u školu te o samoj knjižnici. Nakon toga  knjižničarka im je pričala  priču iznenađenja u koju su se djeca spontano uključivala svojim zaključcima.

ŠKOLSKI KNJIŽNIČARI U POSJETU GRADSKOJ KNJIŽNICI U ĐURĐEVCU

Mali knjižničari iz naše škole bili su 17.11. 2011. u posjetu Gradskoj knjižnici Đurđevac kako bi upoznali organizaciju rada jedne veće knjižnice…

Gradska knjižnica  Đurđevac je smještena na prvom katu u poslovnoj zgradi na Trgu Sv. Jurja. To je lijepo uređeni prostor koji se povremeno koristi za razne izložbe,književna i druga prigodna kulturna događanja. Knjižnica  ima oko 1500 korisnika, lijepi fondu za odrasle od  44000  knjiga i 10 000 naslova na dječjem odjelu. Naši mali knjižničari imali su tamo priliku vidjeti put knjige od  trenutka kada je knjiga nabavljena, opremljena, smještena na policu pa do trenutka kada knjiga ide u posudbu. Mali  knjižničari su se okušali u traženju nekih naslova, a  knjižničarke iz đurđevačke Gradske knjižnice Ivanka i Katarina  nagradile  su ih za dobro obavljen zadatak  označivačima za knjige i olovkama. Hvala im na trudu i srdačnom prijemu.