« Svibanj 2024 »

VALENTINOVO U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ivan Jaković, 15. 2. 2019.

U četvrtak, 14. veljače, u našoj je školi različitim aktivnostima obilježeno Valentinovo.

Kako je osjećaje ponekad lakše izraziti na papiru nego usmeno, učenici su mogli pisanom riječi izraziti sve ono što inače možda nisu hrabri reći dragim osobama. Tako su tijekom veljače pisali pisma i čestitke svojim prijateljima i simpatijama, ukrašavali ih te ostavljali u sandučićima postavljenima u školskom hodniku. Školske su knjižničarke tu poštu marljivo prikupile i razvrstale te su na samo Valentinovo preuzele ulogu poštarica i potrudile se da svako pismo nađe onoga kome je namijenjeno. Prikupljeno je i podijeljeno više od 400 pisama, a rekorderi po broju dobivenih pisama bili su četvrtaši (oko 130 pisama) i petaši (oko 60 pisama). Ne sumnjamo da su otkrivene i nove simpatije i ljubavi!

Osim dijeljenja valentino pošte, na Valentinovo je organizirana i tombola u kojoj su se prodavali različiti proizvodi koje su tijekom siječnja i veljače na radionicama izrađivali članovi Knjižničarske grupe i Školske zadruge.

Svim učenicima i djelatnicima škole čestitamo Valentinovo i podsjećamo da ljubav treba slaviti svaki dan, a ne samo jednom u godini!

Izvor: Učiteljica hrvatskog jezika Mirela Halaček