« Studeni 2018 »

OSNOVAC

UČENICI 3. RAZREDA NA KESTENIJADI U OŠ ŠESTINE
Autor: Ivan Jaković, 24. 10. 2018.

U četvrtak 18. listopada bili smo na Kestenijadi u OŠ Šestine. Natjecali smo se u igrama spretnosti s kestenima. U igrama su sudjelovali učenici trećih razreda iz 7 škola. Bilo nam je vrlo zabavno. Najspretnija ekipa osvojila je pehar. Domaćini su nas počastili pečenim kestenima i ručkom. Obišli smo školu, upoznali njihovu učiteljicu koja je Molvarka te se kratko poigrali u školskom dvorištu.  Zatim smo otišli u Hrvatski školski muzej.

Tamo smo imali radionicu krasopisa. Obukli smo kute i sjeli u klupe. Sve je bilo pomalo čudno: kose klupe, posudice sa crnom tintom, pera na klupi, učiteljica sa šibom u rukama, pored klupa kukuruz za klečanje…Nakon što smo naučili kako sjediti i kako se ponašati, naučili smo pravilno pisati nekoliko slova krasopisom. Nakon radionice obišli smo muzej. Saznali smo da je zadaća ovog muzeja prikupljanje, proučavanje i izlaganje školske građe iz prošlosti.

Posjetili smo i Edukacijski centar Crvenog križa. Tamo nas je dočekala djelatnica Crvenog križa. Saznali smo da je Henry Dunant vrlo važan za osnivanje Crvenog križa, da je znak Crvenog križa crveni križ na bijelom polju, ali i crveni polumjesec i crveni kristal. Pogledali smo što bi trebali staviti u ruksak ako dođe do neke prirodne katastrofe. Upozoreni smo na opasnosti kod dopisivanja na internetu. Naučili što je važno učiniti ako netko izgubi svijest. I mi smo probali spasiti čovjeka masažom srca (oživljavali smo lutku).

Izvor: Patricija Mihaljić, Lana Gregurić i Patricija Bukovčan, učenice 3. razreda