OPĆINA MOLVE PODRŽALA NOVI ERASMUS+ PROJEKT OSNOVNE ŠKOLE MOLVE
Autor: Ivan Jaković, 19. 10. 2018.

Ovoga je tjedna održan radni sastanak kod načelnika Zdravka Ivančana s predstavnicima Osnovne škole Molve: ravnateljem Ivanom Jakovićem te voditeljicama europskoga projekta, učiteljicama Mirjanom Kelemin i Marijom Halaček.
     Općinski je načelnik podržao novi projekt, posebno ističući važnost kvalitetnog obrazovanja, promoviranje škole i mjesta te suradnje koja u tome neizmjerno pomaže.

OŠ Molve može se pohvaliti već trećim europskim projektom. Tema je projekta poticanje na čitanje, socijalna uključenost i upoznavanje bogatstva europske baštine, a  nosi naziv R.A.I.N.B.O.W.  - Reading Awakens Imagination, Nourishes Brain, Opens Worlds – u prijevodu: Čitanje budi imaginaciju, hrani um, otvara svjetove.

Zemlje partneri su Poljska, Njemačka, Finska, Grčka i Španjolska.   Projekt će trajati dvije godine i uključivat će putovanja za učenike i učitelje. U aktivnosti će biti uključeni i roditelji i lokalna zajednica.

Prvi susret svih učenika i učitelja dogodit će se već u prosincu u Molvama. Stići će dvadeset i jedan učenik i jedanaest učitelja iz spomenutih zemalja te cijeli tjedan provesti u Molvama. Planirane su različite aktivnosti i radionice u školi i u obilasku važnijih destinacija u Podravini . Na taj će se način škola i općina Molve još jednom pokazati kao dobri domaćini, ali i važni i dobri partneri koji marljivo rade na promociji  svojega mjesta.

Marija Halaček, prof.