« Listopad 2018 »

OSNOVAC

ŠKOLA U PRIRODI
Autor: Ivan Jaković, 12. 6. 2018.

Učenici četvrtog razreda OŠ Molve i PŠ Medvedička bili su sudionici Škole u prirodi koja je provedena u Segetu Donjem pored Trogira. Tako su učenici od 7. do 10. lipnja 2018. mogli upoznati jedan dio Dalmacije. Vrlo rano smo se sakupili ispred škole, smjestili se u autobus, mahnuli svojim roditeljima i krenuli na dalek put.

Uz usputna stajanja zbog odmora i sendviča stigli smo do NP Krka. Prvo smo se vozili brodom po rijeci Krki, šetali, uživali u prekrasnim slapovima, odmarali u debeloj hladovini te vidjeli i čuli mnoge životinje koje tamo borave u netaknutoj prirodi. Oko 15 sati stigli smo u Seget Donji gdje su nas dočekali animatori resorta Eklata Medena. Nakon kratkog upoznavanja s njima te pravilima i mogućnostima tijekom boravka smjestili smo se u sobe, obukli kupaće kostime i krenuli na kupanje. Nakon večere započeo je party dobrodošlice uz ples i zabavu u discu.

Sljedećeg dana, kako bismo se odmorili od putovanja te se što više družili i zabavili, od jutra do ručka smo se kupali, a nakon ručka opet smo se kupali i igrali. Nakon večere  u discu bio je ponovno ples, zabava  i razne igre.

Treći dan smo se zaputili  prema gradu Splitu gdje smo prošetali Dioklecijanovom palačom. Od turističkog vodiča čuli smo zanimljive priče o Dioklecijanu i njegovoj palači, primili se za palac Grgura Ninskog i poželjeli razne želje, prošetali poznatom splitskom rivom te pojeli najfiniji sladoled u Splitu. Poslije ručka ponovno smo uživali u kupanju i raznim igrama na njihovim sportskim terenima. Nakon večere, u discu nas je čekala završna svečanost, dodjela diploma osvojenih u raznim igrama, zabava, ples i oproštaj.

Četvrti dan  spakirali smo ujutro kofere te nakon doručka brodicom otplovili do centra Trogira. Neki su se okušali u samostalnom upravljanju brodicom i bili veoma uspješni. Obišli smo staru gradsku jezgru i uživali u ljepotama Trogira. Nakon toga vratili smo se na ručak te puni dojmova i sreće s pokojom suzom u oku krenuli put  Pakova Sela.  U Etnolandu Dalmati dočekali su nas domaćini  i upoznali nas na vrlo zanimljiv način s tradicijom i načinom života naših starih na tom kršnom kraju. Nakon razgleda i kratkog odmora na njihovom uređenom dječjem igralištu krenuli smo put Molvi uz usputno stajanje u McDonaldsu u Karlovcu. Ispunjeni mnoštvom novih spoznaja i iskustava sretno smo se u večernjim satima vratili u naše Molve.

Izvor: Učiteljice i učenici 4. r.