« Svibanj 2024 »

IZABRAN NAJ-UČENIK OŠ MOLVE
Autor: Ivan Jaković, 4. 7. 2011.

Kao i svake godine učitelji OŠ Molve (na Učiteljskom vijeću) tradicionalno biraju NAJ- UČENIKA za tekuću školsku godinu. Kriteriji za izbor NAJ- UČENIKA vrlo su strogi. Učenik mora zadovoljavati čitav niz zahtjeva. Neki od njih su: školski uspjeh tijekom školovanja u osnovnoj školi, sudjelovanje na natjecanjima, predstavljanje škole na raznim manifestacijama kao i odnos prema radu. Vrlo važna komponenta odabira NAJ-UČENIKA njegov je odnos prema svojim razrednim kolegama, odnos prema učiteljima kao i svim djelatnicima škole.
     Ove školske godine pred učitelje naše škole stavljen je lagan zadatak. Nakon kratkog iznošenja kandidata i vijećanja izbor je jednoglasno pao na učenika 8.b razreda Lovru Ciganeka.

U ovome kratkom tekstu pokušati ćemo nabrojati sva postignuća Lovre Ciganeka ( a neka ćemo sigurno nenamjerno izostaviti). Tijekom školovanja u OŠ Molve Lovro je sa odličnim uspjehom ( 5.00) završio sve razrede. Osim iznimnog školskog uspjeha sudjelovao je i na mnogim natjecanjima koja su organizirana od strane MZOS-a. Samo ove školske godine sudjelovao je na natjecanjima iz:

• Županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskog jezika
  • Županijsko natjecanje u biologiji
  • Županijskom natjecanju u poznavanju geografije
  • Županijsko natjecanje iz tehničke kulture- područje robotika

Nepotrebno je napominjati da je na navedenim natjecanjima postizao dobre rezultate.

Nedvojbeno je da će izvrstan školski uspjeh kao i pristup radu Lovri osigurat uspjeh u nastavku školovanja.

Moramo se osvrnuti i na one kvalitete našeg NAJ-UČENIKA koje se mogu mjeriti ocjenama a koje ocrtavaju njegovu izrazitu osobnost. Lovro je tijekom osnovnog školovanja plijenio pozornost učitelja svojim izrazito primjerenim ponašanjem. Svim učenicima naše škole služio je kao uzor u ponašanju ali i u odnosu prema radu. Svojom odgovornošću u izvršavanju zadataka ostavljao je dojam  mnogo zrelije osobe nego mu to godine života pripisuju.  Uvijek je bio spreman pomoći svojim kolegama u razredu. Svoje uspjehe u školovanju nikada nije naglašavao shvaćajući da su oni rezultat njegovog mukotrpnog i predanog rada. Nikada nije odustajao i sve svoje obaveze završavao bi na vrijeme i na najbolji mogući način. Ni pred najteži izazovima nikada nije posustajao.

Učitelji OŠ Molve pamtiti će Lovro kao samozatajnog učenika, učenika predanom radu, učenika koji pomaže drugima te učenika iznimnih karakternih kvaliteta koje se rijetko susreću.

Ovaj članak je prigoda da čestitamo Lovri na izboru za NAJ-UČENIKA naše škole te da mu poželimo sreću u nastavku školovanja kao i u privatnom životu.

Miroslav Saraga, pedagog