« Listopad 2018 »

OSNOVAC

50. SUSRET LITERARNIH DRUŽINA " PRERADOVIĆEV ROĐENDAN" U GRABROVNICI I 200. OBLJETNICA PJESNIKOVA ROĐENJA
Autor: Ivan Jaković, 20. 3. 2018.

Učenice sedmog razreda Viktorija Bukovčan, Gabriela Gazdek, Lucija Matanović, Lora Rukavina i Lara Takač s voditeljicom Mirelom Paša sudjelovale su 17. ožujka 2018. na 50. susretu  literarnih družina " Preradovićev  rođendan" u Grabrovnici i proslavi 200. obljetnice  rođenja Petra Preradovića.

Osnovnu školu Molve predstavljale su svojim pisanim radovima Kao sjena, Jezik je moj kao..., Sreća je..., Biti majka i žena-primjer super mame i Moj jezik je moje blago.

Uz našu školu na susretu se predstavilo još šest škola: Gimnazija Petra Preradovića iz Virovitice, Osnovna škola Grgura Karlovčana iz Đurđevca, Osnovna škola Ivana Lackovića Croate iz Kalinovca, Osnovna škola iz Kloštra Podravskog, Osnovna škola Petra Preradovića iz Pitomače i  Osnovna škola Petra Preradovića iz Zagreba.

Te kišne subote uživali smo u divnom društvu i prigodnim riječima domaćina,  kulturno-umjetničkom programu Područne škole "Grabrovnica" i OŠ P. Preradovića Pitomača, susretu s književnicom Maricom Milčec te raznim učeničkim ostvarajima.

Druženje će svima ostati u lijepom sjećanju jer neće uskoro biti ovakve prigode čitati svoje literarne radove u rodnoj kući velikog pjesnika na 200. obljetnicu rođenja i 50. obljetnicu susreta.

Učenice je oduševio ambijent pjesnikove rodne kuće, literarni radovi učenika i raspoloženje povodom ovakvog jubilarnog obilježavanja.

Izvor: Učiteljica hrvatskog jezika Mirela Paša