DAN RUŽIČASTIH MAJICA - 28. veljače
Autor: Ivan Jaković, 1. 3. 2018.

Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day), kojemu je cilj povećati svijest građana o problemu vršnjačkog nasilja i ove godine obilježili su učenici naše škole. Ideja o obilježavanju ovoga dana pojavila se 2007. godine u Kanadi, a nastala je u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Dječak koji je došao u školu u ružičastoj majici, u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao je žrtva nasilja.

Inicijativom školskih kolega, koji su u znak podrške odjenuli ružičaste majice, na konstruktivan i inteligentan način riješeno je zlostavljanje dječaka, a ružičaste majice su postale prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice uz poruku koja je poprimila globalni karakter.

Učenici i učitelji naše škole su se u zavidnom broju pridružili ovoj akciji noseći ružičaste majice, bedževe i druge ružičaste predmete.

Bedževe je izradila grupa učenica petih razreda  uz voditeljstvo učiteljice Danijele Večenaj predstavljajući ovaj dan vrlo bitnim za zaustavljanje nasilja u školama.

Veliku zahvalu upućujemo svim učenicima koji su na konstruktivan način podržali ovu akciju i pomagali pri realizaciji Dana ružičastih majica.

Izvor: Učiteljica Danijela Večenaj i učenice petih razreda