SVEČANO OTVORENJE ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Autor: Ivan Jaković, 20. 2. 2018.

Nakon dugih 10-ak godina, konačno se ostvarila želja, ponajviše ravnateljeva i knjižničarkina, ali i svih ostalih djelatnika, a to je da učenici imaju knjižnicu u kojoj zaista mogu sjediti, družiti se, pisati zadaću, crtati, igrati se društvenim igrama, biti na računalima,… i to sve istodobno. Do sada se knjižnica nalazila na 2. katu škole smještena u bivšem likovnom i glazbenom kabinetu i imala je svega 15 kvadrata. Nedovoljno za smjestiti sve knjige u njoj, a još manje za organiziranje bilo kakvih aktivnosti, iako su se znale odvijati i u tako malom prostoru. Stoga neka vas ne čudi što smo svi uzbuđeni jer je knjižnica konačno pronašla svoje mjesto pod suncem. A tom „mjestu“ je značaj dao i župan Darko Koren prisustvom na programu otvorenja i svečanim rezanjem vrpce 19. veljače - dan koji će zauvijek ostati u spomenici kao jedan od važnijih za našu školu.

Lijep i bogat program otvorenja započeo je školskom himnom koju je pjevao školski zbor, dok su za pjesmu „Pozvale su dekle dečke“ snage ujedinili sa školskim tamburašima.

Okupljenim dragim gostima se najprije obratio ravnatelj škole Ivan Jaković istaknuvši važnost nove školske knjižice za našu školu i učenike te se zahvalio županu Darku Korenu na financijskoj pomoći i razumijevanju koje škola uvijek dobiva od Županije, također se zahvalio i načelniku Općine Zdravku Ivančanu na opremanju te svim gostima koji su uveličali naše malo slavlje.

Prije govora načelnika Općine Zdravka Ivančana krasnoslovila je učenica 8.b razreda Franciska Kapitanić pjesmu Ane Bogat „Moje selo“.

Program je obogatila i učenica 7.a razreda Viktorija Bukovčan s pjesmom „Moć knjige“ Pere Zubca.

Župan Darko Koren se također obratio s prigodnim riječima te je posebno pohvalio ovaj projekt kojim se podiže standard obrazovanja u našoj školi.

Program su završili školski tamburaški sastav i školski zbor skladbama „Oj molvarsko ravno polje“ i „Molvarski drmež“.

Program otvorenja odvijao se u novoj konferencijskoj dvorani gdje su uzvanici mogli razgledati i izložbu radova ravnatelja škole Ivana Jakovića i učitelja likovne kulture Zvonimira Haramije, a zatim se preselio ispred školske knjižnice gdje je župan u prisustvu učenika 2. razreda Patricije Bukovčan i Ivana Piskora svečanim rezanjem vrpce otvorio novouređene prostore školske knjižnice koja se nakon toga mogla razgledati.

Svi su nam uzvanici jednako dragi, ali moramo posebno imenovati još dožupana Ratimira Ljubića i pročelnicu za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Anu Mušlek koji su prisustvovali otvorenju, ali i bili aktivni sudionici u ovom projektu koji su pratili cjelokupni proces od početne dokumentacije do evo jučerašnjeg dana kada je bilo svečano otvorenje. Zahvaljujemo im na tome!

Još slika s otvorenja:

I što reći za kraj osim da učenicima želimo ugodan boravak u novoj školskoj knjižnici, neka u knjigama otkriju čaroliju koju one nose, proputuju svijet kroz njih, istraže neobičnosti naše planete i neka maštaju.

Izvor: Školska knjižničarka Ana Molnar Šadek