« Svibanj 2024 »

DANI ŠKOLE MOLVE SE NASTAVLJAJU
Autor: Ivan Jaković, 20. 6. 2011.

- UGOSTILI SMO UČITELJE OŠ VIRJE

- PROMOCIJA  34. BROJA OSNOVCA

- IZLOŽBA SLIKA ĐURE JAKOVIĆA

UGOSTILI SMO UČITELJE OŠ VIRJE

10.lipnja 2011. g. održano je večer druženja s učiteljima OŠ Virje u holu naše škole. Tom prigodom prezentirali  su nam svoju školu i sve važne uspjehe koje postižu u odgojnom radu. Učenici virovske škole izveli su kraći kulturno-umjetnički program. Da bi ovo druženje ostalo u što duljem i ljepšem sjećanju, gosti su nam poklonili veliku košaru koju su aranžirali s ljekovitim biljem iz svog školskog vrta. Biljke ćemo posaditi u našem malom eko-vrtu.

PROMOCIJA  34. BROJA OSNOVCA

Istu večer bilo je zanimljivo predstavljanje 34.broja školskog lista Osnovac koje su izvele članice novinarske grupe.Svim  prisutnim gostima podijeljen je primjerak ovog novog broja. Novinarke su izdvojile najinteresantnije naslove : Tema broja je UČENJE NE MORA BITI MUČENJE, veći prostor u listu odnosi se na sva zbivanja u školi i mjestu, putofotopis, bili smo izletnici, zabavne stranice, što rade učenici u slobodno vrijeme,tu je i poster sa odabranim  likovnim i literarnim radovima učenika  niz drugih zanimljivih naslova koji su 36 stranica ovog bogato opremljenog školskog lista učinili jako popularnim štivom učenicima svih uzrasta.

IZLOŽBA SLIKA ĐURE JAKOVIĆA

Samostalnu izložbu  slikara podravske naive Đure Jakovića iz Molva uslijedila je iza promocije Osnovca. Osvrt na rad umjetnika dao je prof  Petar Markić, a izložbu je otvorio načelik općine gospodin Stjepan Fosić.  Ova izložba je posvećena 40 godišnjici njegovog likovnog stvaranja. Dvadesetak ulja na staklu može se  se razgledati od 10. do 30. lipnja ove godine u  školi Molve.