« Svibanj 2024 »

OBITELJSKA OLIMPIJADA
Autor: Ivan Jaković, 10. 6. 2011.

U petak 27. svibnja 2011. održana je tradicionalna Obiteljska olimpijada povodom Dana škole.

U područnim školama Repaš i Medvedička također su se okupili roditelji učenika na tradicionalno sportsko druženje s učiteljima i svojom djecom pod nazivom OBITELJSKA OLIMPIJADA.

Bilo je to prekrasno druženje na školskome igralištu i u predvorju škole. Od popodnevnih 17 sati počelo je okupljanje i prijateljska nogometna utakmica između „reprezentacija“ OŠ Virje i OŠ Molve.

Uslijedile su igre na travi za učenike nižih razreda:

nošenje vodenih balona palicama, slijepo vođenje kroz prepreke i razne štafetne igre.

Učenici viših ogledali su se u nogometu. Nažalost, zbog nadolazećeg nevremena, odgođene su utakmice sedmih i osmih razreda, rukometašica, ali i obavezno potezanje konopa!

Prije prvog pljuska održana je i tradicionalna podjela slatkih čokolada svima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima. Učenicima koji su sudjelovali i na državnima, uz veliku „Milku“ dar je bila i knjiga čiji je izdavač OŠ Molve - „Vidla sem na svoje joči“ Katarine Janči i Martine Ištvan.

Igrama i svečanosti dodjele nagrada prisustvovali su svi učenici i učitelji, ali i mnogi roditelji, braća i sestre, koji su svake godine pozvani na Obiteljsku olimpijadu.

Kiša druženje nije omela, već se ono samo preselilo u predvorje škole. Tamo je poslužen „grah s kotla“ svima prisutnima. Uz druženje i ples na kiši završio je tako još jedan u nizu dana obilježavanja Dana Osnovne škole Molve.

U Repašu su bili glavni organizatori druženja  roditelji koji su 3.lipnja 2011.  uz  jezero Sekuline napravili roštiljadu za sve sudionike susreta. Tu su bile na druženju cijele obitelji koje su se cijeli dan zabavljale prema interesu -  u  igrama graničara, odbojci , nogometu ili su lovili ribe, šetali , pripremali razne specijalitete na roštilju i kotlu. U opuštenoj, veseloj atmosferi, ovakvo druženje je pun pogodak i doista je prekrasno znati da se roditelji vesele već sada susretu  iduće godine.

U Medvedički su roditelji bili 10. lipnja 2011. na poludnevnom druženju u školskom dvorištu gdje su zajedno sa svojom djecom odigrali nekoliko utakmica te se poigrali u raznim  igrama na travi- štafetnim igrama natjecanja, povlačenju konopa … Bez obzira na ishode natjecanja svi su se dobro zabavili i na kraju susreta počastili se kuhanim kobasicama.

Marija Halaček, učiteljica