« Svibanj 2024 »

SMOTRA PROJEKATA - ZAGREB
Autor: Ivan Jaković, 2. 6. 2011.

U Starogradskoj vijećnicu u Zagrebu 19. svibnja 2011. godine održana je državna Smotra projekata iz područja Nacionalnog odgoja za ljudska prava i demokratsko građanstvo na kojoj su svoje projekte predstavili učenici iz 47 osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske .

Na Smotri učenici su plakatima i četverominutnim predavanjima sucima smotre predstavili viziju rješavanja nekih gorućih problema svojih lokalnih zajednica.

Pozdravnim govorima učenicima, njihovim mentorima obratili su se potpredsjednica Gradske skupštine Grada Zagreba mr. sc. Tatjana Holjevac, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović, ravnateljica Uprave za nacionalni kurikulum Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa dr. sc. Vini Rakić, Marilyn R. Cover, direktorica Classroom Low Projecta iz Oregona (USA) s kojima Agencije dugi niz godina surađuje, i u ime predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ive Josipovića, savjetnica za društvene djelatnosti Zrinka Vrabec Mojzeš. Svi su naglasili važnost obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo te istaknuli vrijednost ove Smotre. Jer upravo građanski odgoj i obrazovanje, usmjereni na iskustveno učenje, imaju višestruki učinak na osobni razvoj mladog čovjeka u odgovornog člana društvene zajednice.

(AZOO)

OŠ Molve pedstavljala je ekipa učenica 8.a razreda : Kristina Hontić, Petra Ivančan,Valentina Janči, i Monica Krznarić   koje su govorile o selektivnom odlaganju otpada u Molvama (o čemu smo već pisali na našim stranicama.)Na ovom projektu radili su svi učenici 8.a razreda cijelu prošlu školsku godinu, a nastavili su raditi  i ove godine.

Čestitamo!