STRUČNI AKTIV UČITELJA MATEMATIKE
Autor: Ivan Jaković, 22. 10. 2017.

Prvi put ove godine Županijski aktiv matematike odlučio je svoja  znanja i vještine upotpuniti zanimljivim stručnim putovanjem u Beč.  21. listopada 2017. godine, učiteljice matematike Rajna Franjo i Danijela Večenaj pridružile su se tom zanimljivom putovanju.

Prošetale smo središtem Beča i uživo vidjele poznate građevine i saznale mnogo zanimljivosti zahvaljujući našem vodiču koji se vrlo detaljno upustio u priče. Muzeji, palače, crkve, katedrale, trgovi i parkovi izgrađeni su i oblikovani u savršenoj simetriji.

No nama najzanimljivije, bio je posjet Tehničkom muzeju.
Tehnički Muzej (Technisches Museum) otvoren je 1918 godine iako mu je kamen temeljac položio car Franjo Josip još 1908. godine. Muzej posjeduje značajne kolekcije tehnoloških inovacija, koje obuhvaćaju presjek razvoja tehnologije, trgovine te  industrije sa posebnim osvrtom na doprinos Austrije.

Oduševljene  izlošcima starih i novijih tehnologija te interaktivnim izlošcima koji povezuju matematiku s tehničkim izumima osjećale smo se kao učenici te isprobavale i uživale u otkrivanjima i izazovima koje nam je pružao ovaj posjet. Dio dojmova šaljemo vam kroz fotografije,  a više informacija možete potražiti na web stranicama muzeja (www.technischesmuseum.at).

Izvor: Učiteljice matematike: Rajna i Danijela