« Svibanj 2024 »

MARTINA IŠTVAN OSVOJILA GLAVNU NAGRADU NA DRŽAVNOM NATJEČAJU MOJA PRVA KNJIGA – TISKANJE VLASTITE PRIČE !
Autor: Ivan Jaković, 19. 5. 2011.

Između 632 pristigla rada Martina Ištvan, učenica VII.a razreda osvojila je glavnu nagradu na državnom natječaju za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče Moja prva knjiga 2011.

Na natječaj Moja prva knjiga 2011. kojeg raspisuje Centar za neohumanističke studije Karlovac, pristigla su čak 632 rada, što je do sada najveći broj u sedam godine natjecanja.

U tom velikom  broju originalnih, zanimljivih i kvalitetnih slikovnica,  priča naše Martine„ZAUVIJEK ZAJEDNO“ oslikana s predivnim vlastitim ilustracijama osvojila je članove žirija. Žiri, u čijem su sastavu  radili uz ostale i poznati dječji književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović , imali su ove godine pred sobom težak zadatak - izdvojiti najbolje radove koji će se za nagradu tiskati. Tako se Martinina  priča  zasluženo našla uz bok još devetoro  drugih autora čiji su radovi izabrani za tiskanje . Iskrene  čestitke Martini !

Svečana dodjela nagrada biti će na završnoj svečanosti natječaja Moja prva knjiga za 2011.g.  29.rujna 2011. godine ( četvrtak) u karlovačkom Gradskom kazalištu Zorin dom.

Marina Sabolović