« Studeni 2017 »

Ukupno: 62067
DAN ŠKOLSKOG SPORTA
Autor: Ivan Jaković, 2. 10. 2017.

U četvrtak, 28. rujna, u zagrebačkoj je Areni pod sloganom #volimskolskisport obilježen prvi Dan školskog sporta. Ovaj projekt nastao je u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza te Središnjeg državnog ureda za sport, a cilj mu je promovirati zdrav način života te poticati bavljenje tjelesnom aktivnošću kao alatom za zdraviji razvoj djece i mladih.

U obilježavanju je, uz tisuće učenika osnovnih i srednjih škola iz svih hrvatskih županija, sudjelovalo i četrdesetak učenika naše škole od 6. do 8. razreda, zajedno s njihovim voditeljima. Za sve je sudionike bio osiguran obrok kao i prigodna majica.

Sve je okupljene na početku programa pozdravila proslavljena skijašica Janica Kostelić, sada državna tajnica Središnjeg državnog ureda za sport. Janica je izrazila zadovoljstvo brojem okupljene djece i njihovim uživanjem u aktivnostima, te istaknula kako je izuzetno važno već od najranije dobi osvijestiti djecu koliko je bilo kakvo kretanje važno za njihovo zdravlje i približiti im sport kroz igru, posebno u današnje vrijeme kad su svi zaokupljeni tehnologijom.

U dvosatnom programu naši su se učenici, uz svoje vršnjake, okušali na različitim sportskim stanicama na kojima su prezentirani brojni sportovi i vještine (košarka, rukomet, tenis, nogomet, ples, gimnastika, hokej te razne borilačke vještine).

Učenici su uživali u druženju, fotografiranju, plesu i dobrom raspoloženju. Tražili su se ''selfiji'' i autogrami, a poseban “magnet” za mlade bila je pjevačica Mia Negovetić, koja je na početku programa otpjevala hrvatsku himnu, a kasnije i dvije pjesme po svojem izboru.

Na povratku kući udovoljili smo željama učenika i navratili u nezaobilazni McDonald’s, te se vratili, puni pozitivnih dojmova, u kasnim poslijepodnevnim satima.

Izvor: Učiteljica hrvatskog jezika Mirela Halaček