« Studeni 2017 »

Ukupno: 62067
HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN
Autor: Ivan Jaković, 13. 9. 2017.

Ove godine izdvojili smo dva dana za obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana, 11. i 12. rujan. U holu škole uredili smo glavni pano s različitim sadržajima na temu olimpizma.

Prvog dana učenici predmetne nastave, a drugog dana učenici razredne nastave, obukli su bijele majice - simbol mira i prijateljstva. Sportski obučeni uputili su se u sportsku dvoranu gdje je započelo slavljenje sporta i vježbanja.

Za dobru pripremu (zagrijavanje i razgibavanje uz glazbu ) pobrinuli su se učenici osmih razreda Ivan Kokša i Dominik Piskor. Učenici razredne i predmetne nastave  su na taktove i ritam radili vježbe u vremenu od 20 sekundi i 10 sekundi pauze. Dobro zagrijani i razgibani učenici su krenuli na  kružno postavljene radne stanice. Za savladati je bilo puno različitih sadržaja iz rukometa, košarke, nogometa, atletike, golfa, igara spretnosti i preciznosti, penjanja i gađanja.

Na svakom radnom mjestu radi lakše provedbe sadržaja demonstrirali su, mjerili rezultate i asistirali učenici: Gabrijel Vindić, Tomislav Fusić, Vladimir Horvat, Filip Huđek, Bruno Cenkovčan, Dorijan Ivančan, Ivan Kokša, Dominik Piskor i Robert Mijić.

Bez sumnje, danas je izuzetno važno koristiti svaki prigodan trenutak za naglašavanje važnosti tjelesne aktivnosti koja zbog današnjeg stila života uglavnom izostaje. Moramo se boriti za promicanje zdravog stila života, a to podrazumijeva  bilo kakvo kretanje. Hrvatski olimpijski dan organizirao je i vodio učitelj TZK-a Tomislav Čerepinko.

Izvor: Učitelj TZK-a Tomislav Čerepinko