ZAVRŠETAK PROJEKTA NA ČAMBINI
Autor: Ivan Jaković, 25. 5. 2017.

Učenici 2. i 3. razreda sa svojim učiteljicama i gostima realizirali su i završnu aktivnost svojega projekta „Spajaju li nas ili razdvajaju različitosti“. Različite aktivnosti, radionice, posjeti, ugošćivanja bili su raspoređeni tijekom cijele školske godine. Dogovoreno je da se završna aktivnost realizira u značajnom krajobrazu Čambina gdje bi ugostili većinu sudionika projekta, a kako nas vremenske prognoze baš i nisu dobro pratile aktivnost je i dva puta odgođena. Uz idealno vrijeme, s velikim iščekivanjem i veseljem smo 23. svibnja ostvarili naše druženje.

Ugostili smo članove Udruge osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji „Mali princ“, a odazvale su nam se Lidija, Martina, Slavica, Marica i Marina iz udomiteljske obitelji Ereiz. Prijepodne smo proveli u jednom ležernom druženju s ponuđenim likovno-kreativnim i sportskim sadržajima, u igri društvenih igara, a godila nam je i šetnja lijepim krajolikom, međusobno čavrljanje i razmjena iskustava. U šumi se nadaleko mogla čuti radosna vriska, cika, smijeh… Za slatki dio pobrinule su se naše mame koje su spekle i poslale „brdo“ kolača na čemu im od srca zahvaljujemo.

Vrijeme je brzo prošlo. Naše goste smo ispratili zagrljajima i obećanjem da će se suradnja i susreti nastaviti i slijedeće školske godine. Na kraju našega projekta smo sasvim sigurni RAZLIČITOSTI NAS POVEZUJU I SPAJAJU pa čak i obogaćuju.

Izvor: Učiteljice 2. i 3. razreda Katica Ištvan i Željkica Čerepinko