DJEVOJČICE 5. I 6. RAZREDA OSVOJILE 2. MJESTO NA POLUZAVRŠNICI
Autor: Ivan Jaković, 19. 5. 2017.

U Osnovnoj školi „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski 16. svibnja se održala poluzavršnica u ženskoj košarci na koju su se plasirale učenice 5. i 6. razreda iz naše škole. U poluzavršnici su sudjelovale ekipe iz OŠ Bjelovar, OŠ Varaždin, OŠ Čakovec, OŠ Kajzerica Zagreb i OŠ Molve, a bile su podijeljene u dvije skupine.

Ekipa naše škole bila je svrstana s ekipom iz OŠ Čakovec i OŠ Bjelovar, a odličnom igrom u obje utakmice (Molve 36:8 Čakovec, Molve 39:2 Bjelovar) uspjele su se plasirati u finale. U finalu su igrale protiv prošlogodišnjih prvakinja Hrvatske, OŠ Kajzerica iz Zagreba, i nažalost izgubile, ali je veliki uspjeh dogurati do finala i igrati protiv hrvatskih prvakinja. Na državno natjecanje idu četiri najbolje ekipe iz cijele Hrvatske, pa slobodno možemo reći kako je ekipa naše škole među najboljim košarkašicama u državi, čak peta, što je vidljivo iz rezultata utakmica održanih taj dan.

Borbenošću i zalaganjem simpatije roditelja protivničkih ekipa, ali i prisutnih navijača, zaslužile su: Jelena Kokša, Maja Hudjek, Hana Sefer, Regina Halaček, Lea Hudjek, Veronika Vindić, Klara Jaković, Valerija Kolarić, Nika Gazdek i Veronika Čorba.

Izvor: Učitelj Stanko Molnar