VRIJEDNI MALI GLUMCI
Autor: Ivan Jaković, 3. 5. 2017.

Vrijedni glumci male dramske družine naše škole Magdalena Balogović, Dario Kopričanec, Renata Lodeta, Nika Gazdek, Regina Halaček, Nikola Vincek, Marko Lončar i Darija Rukavina, ekološkom pričom „Igramo se mora“, prema tekstu Tina Kolumbića, 28. travnja 2017. imali su dva važna nastupa.

Najprije su posjetili Dječji vrtić u Molvama i svojom veselom dramskom igrom razgalili male vrtićarce. Na taj način upotpunili su obilježavanje Dana planeta Zemlje i potaknuli male vrtićarce na čuvanje mora, biljaka i životinja, odnosno cijelog okoliša.

Istog dana sudjelovali su na svečanoj završnici Međunarodnog projekta „Rode“ u koji su bili uključeni učenici prvog razreda naše škole, PŠ Ždala, OŠ Gola, PŠ Otočka i škole iz Vizvara u Mađarskoj. Svojim nastupom upotpunili su ekološku priču koja je počela prezentiranjem spoznaja o rodama, a završila zaključkom da svi zajedno moramo brinuti o rodama, ali i svim biljkama i životinjama, odnosno o čitavoj planeti! Samo u čistom okolišu bit ćemo zdravi i sretni!

Izvor: Voditeljica Male dramske družine Dubravka Jaković