« Studeni 2017 »

SUSRET PODRUČNIH ŠKOLA NOVOG VIRJA
Autor: Ivan Jaković, 1. 5. 2017.

U petak 28. travnja u Područnoj školi Medvedička odvijalo se veselo i zanimljivo druženje učenika područnih škola Novog Virja, a u sklopu Dana Općine Novo Virje.

Susret je započeo u prijepodnevnim satima kada su učenici područnih škola Crnec i Drenovica stigli u PŠ Medvedička gdje se odvijalo ovogodišnje druženje, a kojemu je nazočio i načelnik općine Branko Mesarov. Program dobrodošlice su vodili učenici četvrtog razreda Ivan Šikulec i Lucia Sinjeri, a učenici su se pokazali u recitiranju, pjevanju i plesanju.

Ni učenici iz Crnca i Drenovice nisu došli nepripremljeni i pred okupljenim mnoštvom su recitirali i plesali, a na kraju su svi učenici složno otpjevali pjesmu „Abeceda“. S par riječi podrške ovakvom druženju učenicima se obratio i načelnik.

Nakon programa su slijedile radionice; kreativne i ona sportska. Kao što pretpostavljate, velika većina dječaka opredijelila se za nogomet, a kako bi sve prošlo fer pobrinuo se pedagog Miroslav Saraga uz podršku načelnika. Ostatak dječaka, zajedno s djevojčicama, se raspodijelio na sedam stvaralačkih radionica: Nacrtaj strip, Osmisli likove, Dovrši crtež, Nacrtaj razglednicu svog zavičaja, Napiši pjesmu ili kratki sastavak na temu zavičaja, Pruži mi ruku, Recept za prijateljstvo i Puzzle – slike zavičaja.

Nakon što su dječaci odigrali nogomet, a ostali učenici radionice, svi su se okupili u učionici i okušali se u još jednom javnom nastupu, a to je prezentiranje svojih radova.

Učenici iz područnih škola Crnec i Drenovica su radove koje su napravili mogli uzeti sa sobom kako bi im ostala uspomena na druženje, a kući nisu otišli ni praznih želuca. U holu škole su im spremačica i učiteljice podijelile hrenovke na kruhu s ketchupom, a nakon toga su se počastili krafnama i sve zalijali sokićima smiley.

Izvor: Ana Molnar Šadek