« Svibanj 2017 »

„ŽELIMO VAM SVIMA SRETAN BOŽIĆ“ – BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Ivan Jaković, 23. 12. 2016.

U četvrtak, 22. prosinca, učenici OŠ Molve su pred svojim roditeljima, obitelji, prijateljima i gostima škole izveli božićnu čaroliju i dočarali nam božićno vrijeme u koje smo ušli nedugo zatim. Dobre volje i veselog raspoloženja plesali su, pjevali, recitirali i glumili, a publika ih je zauzvrat nagradila pljeskom.

Ništa nije prepušteno slučaju, pa tako ni posao najave. Odličan posao su odradile učenice 6. razreda Mia Domitrović i Hana Sefer koje su veselu narav prenijele i na sve ostale, a sve prisutne upoznale s nadolazećim recitacijama, dramskim prikazima, pjesmama koje je izveo tamburaški orkestar i zbor te plesnim koracima.

Ove godine smo bili buntovni i predstavu započeli recitacijom, a ne pjesmom kao inače. Za početak je krasnoslovila Franciska Kapitanić, a nakon jedne izvedbe tamburaškog orkestra i Maja Hudjek. Franciska i Maja su članice školskog književnog kluba „Dubravko Ivančan“ i za stihove koje su izvele na priredbi su dobile brojne pohvale i nagrade, a posebno su na ponos svojoj mentorici i voditeljici Kluba Mariji Halaček.

Spomenut je i tamburaški orkestar kojeg vodi učitelj glazbene kulture Dražen Štefan. Oni su izveli,  moglo bi se reći, dvije i pol skladbe. Za prvu skladbu „O sveta noć“ zamolili su Luciju Matanović da im i vokalno dočara izvedbu, a nježni zvukovi flaute koju je svirala Ela Jaković su nas uljuljali u svečanost Božića. Druga skladba „Okitimo grančice“ je bila samo instrumentalna , ali okićena zvukovima flaute i trube koju je svirao Ivan Žufika. Sigurno se pitate kakva je to sada skladba koja je samo na pola? Tamburaški orkestar se oprostio od publike kratkom izvedbom „Sretan Božić“ i tako su ispale te dvije i pol skladbe wink

Mala dramska skupina pod vodstvom učiteljice Dubravke Jaković oduševljava publiku gdje god da nastupaju. Na priredbi su izveli prigodni božićni igrokaz.

Učiteljica Ružica Tuba vodi recitatorsku grupu, a mali recitatori su se izmjenjivali cijelu večer. Slušali smo o zimskim melodijama, dolasku zime, zimskoj noći i večernjem snijegu, o blistavim zvijezdama, božićnim drvcima, noćnim pustolovinama i klaviru, o Jezušeku, badnjoj i božićnoj noći te o novom ljetu.

No, na priredbi se nije samo recitiralo i glumilo, naravno da je sve bilo prošarano i pjevnim te plesnim izvedbama. Učiteljica Katica Ištvan zaslužna je za male slavujčiće koji su izveli nekoliko pjesama.

Pravim plesačima su se pokazali skoro svi učenici nižih razreda; kako djevojčice, tako i dječaci. Ipak je bilo potrebno mnogo truda i volje kako bi uskladili svoje korake, a za to je zaslužna njihova voditeljica Željkica Čerepinko.

Uz pregršt smijeha i dobrog raspoloženja, oprostili su se od školskih obaveza i s veseljem dočekali božićne blagdane.

Ovim putem se želimo zahvaliti svim dragim gostima koji su se odazvali na našu božićnu priredbu, a zahvaliti se želimo i svima onima koji su donirali za školsku knjižnicu čijim će se prilogom upotpuniti knjižnični fond.

Ana Molnar Šadek, školska knjižničarka