IZLET U ZAGREB
Autor: Ivan Jaković, 10. 11. 2016.

Dana 27.10.2016. učenici  četvrtih razreda OŠ Molve, PŠ Repaš i PŠ Medvedička bili su na izletu u Zagrebu. Do Zagreba nas je vozio autobus Silvije Turista. Posjetili smo…

…zagrebački aerodrom Pleso gdje smo prolazili kroz sigurnosna vrata (kontrolu putnika). Nakon toga slijedio je obilazak oko aerodroma i zrakoplova. Imali smo priliku vidjeti dva zrakoplova kako se pripremaju za polijetanje. Iz zračne luke uputili smo se u Tehnički muzej. Tamo smo prvo išli u Planetarij u kojem smo vidjeli nebo iznad Zagreba. Razgledavali smo strojeve i odjel za vatrogasce. Poslije toga išli smo u rudnik i saznali mnogo stvari o njemu. Tuneli su jako niski, a stube su jako strme. Nešto kasnije uputili smo se u šetnju do trga bana Josipa Jelačića. Šetali smo i najdužom ulicom u gradu Zagrebu – Ilicom. Uspinjačom smo se vozili do Gornjeg grada. Tamo smo išli do Markovog trga i vidjeli crkvu sv. Marka, Vladu RH i Sabor RH. Prešli  smo preko mjesta gdje je nekad bio Krvavi most i uputili se u Zagrebačku katedralu u kojoj smo imali priliku vidjeti blaženog  Alojzija Stepinca. Potom smo se uputili na ručak u McDonald's te nakon ručka u CineStar gdje smo gledali animirani film „Rode“ u 3D formatu. Crtani film je bio vrlo zanimljiv i poučan. Kad je film završio krenuli smo kući, a put do Molvi proveli smo uz pjesmu i smijeh. Svi smo bili sretni i zadovoljni.

Ema Tuba, učenica 4. razreda PŠ Repaš