U PREDBLAGDANSKOJ ATMOSFERI
Autor: Ivan Jaković, 3. 1. 2017.

Već tradicionalno u PŠ Repaš učenici i učiteljice organiziraju božićnu priredbu kojom žele razveseliti roditelje, braću i sestre, bake i djedove te sve ostale goste i tako im približiti radost i ljepotu blagdana Božića. U ove blagdanske dane ponovo smo pokazali kako nas vežu zajedništvo, ljubav i veselje.

U četvrtak, 22.12.2016., našu je školu obuzeo blagdanski ugođaj jer se u školi pripremao najvažniji događaj prvog polugodišta, a to je božićna priredba. Učenici su pripremili šarolik program, bogat božićnim pjesmama i napjevima, prigodnim plesom i recitacijama. Odmah na početku priredbe učenike je posjetio  Djed Božićnjak koji ih je podsjetio na pravu vrijednost i važnost Božića. Školska učionica je  bila puna posjetitelja te su svi zajedno pjesmom i smijehom radosno iščekivali nadolazeće blagdane. Nakon prigodnog programa Djed Božićnjak je podijelio darove svim učenicima i mališanima koji su s nestrpljenjem čekati taj trenutak.

Na priredbi su se svi odlično zabavili, nasmijali i uživali u pjesmama koje obilježavaju najljepši blagdan. Izvođači su dočarali radost Božića, unijeli svjetlost u naša srca, pokazali da su povezanost i ljubav najvažniji pokloni koje svojim bližnjima ne trebamo darivati samo u vrijeme Božića, već svaki dan.

Učiteljica Helena Kovač Markov