ZAVRŠETAK PROJEKTA „MALA ŠKOLSKA KNJIŽNICA“
Autor: Ivan Jaković, 3. 2. 2017.

Projekt “Mala školska knjižnica“ započeli smo prije dvije godine, a sada smo ga u konačnosti realizirali i priveli kraju. Željeli smo u školi imati svoju knjižnicu koja je neophodan dio svake škole i ima vrlo važnu ulogu u odgoju i obrazovanju učenika. Knjižnica je mjesto gdje učenici stječu vještine za učenje kroz cijeli život, razvijaju maštu i osposobljavaju se za život odgovornih građana. U današnjem suvremenom vremenu djeca su nesklona čitanju knjiga jer su okruženi tehnološko-digitalnim svijetom. Kako bi to promijenili i potaknuli svoje učenika na razvijanje istinske ljubavi prema čitanju pokušali smo stvoriti mjesto u školi – knjižnicu gdje će učenici razvijati ljubav i potrebu prema čitanju.

Projekt smo počeli sakupljanjem staroga papira i tako dobili 980,00 kuna.  Nakon toga poslali smo INI zahtjev za sponzorstvo. Naš projekt sponzorirali su sa 10.000,00 kuna. Od tih sredstava kupili smo 117 lektirnih naslova, policu za knjige, tepih, vreće za sjedenje, stolić i CD player. Tako samo obogatili  našu knjižnicu i dobili mjesto na kojem mašta nema granica. Pretplatili smo se na časopise: Radost, Prvi izbor, Smib, Modra lasta i Moj planet. Naravno potrošili smo sve novce. Sada imamo svoju malu školsku knjižnicu i jako smo sretni zbog toga. Zahvaljujemo se svima na pomoći,  a posebice gospodinu Vladimiru Tišljaru koji je bio posrednik između nas i INE.

Učiteljica Helena Kovač Markov