vijestice iz škole
MALE RUKE ZA VELIKA DJELA
Autor: Ivan Jaković, 13. 12. 2016.

I ove školske godine radimo na malim projektima. Nastavljamo se družiti s đacima drugih područnih škola u sklopu projekta „Igra i druženje djece“, ali i nastojimo humanitarno djelovati u sklopu projekta „Male ruke za velika djela“

Pa smo tako 20. listopada posjetili učenike virovskih područnih škola u PŠ Šemovci i naučili igrati mnoge igre, ali stare. Igrali smo se onako kako su se igrali naši roditelji, bake i djedovi, prabake i pradjedovi… Igre je pripremila njihova vjeroučiteljica Elizabeta, a igrali smo: kotrljanje obruča kotača od bicikla, skakanje u vrećama, bacanje potkove, slaganje oklasaka od kukuruza, nošenje oraha u žlici, tronoga i tačke. Nakon zanimljivih igara zaslužili smo okrjepu uz pizzu, kolače i sok. Na kraju susreta svi  smo dobili medalje i jabuku i time smo obilježili i Dan jabuka. Bilo je zanimljivo i poučno.

Nakon nagradnog izleta u NP Brijuni s još više volje skupljamo plastične čepove. U projekt smo uključili prijatelje, susjede, kumove i sve dobre ljude koji su prepoznali naš cilj: plastičnim čepovima do skupih lijekova – skupljamo plastične čepove za oboljele od leukemije i limfoma – za udrugu UOLL.

Kako bi svi ljudi, koji nam pomažu prikupiti ih, imali mjesto za čepove u svojim domovima dok ih ne predaju nama u školu pripremili smo kantice – plastične kantice od vrhnja smo ukrasili papirima i cvjetićima. Na taj način čuvamo i prirodu. Jedva čekamo vidjeti rezultate projekta, a možda opet otputujemo u neki nacionalni park.