« Svibanj 2024 »

Knjiga mjeseca
KNJIGA MJESECA: LISTOPAD
Autor: Ivan Jaković, 18. 10. 2013.

„Hoću biti posebnaaaaa!"

Autor: Sanja Pilić

Ovo je još  jedan roman za djecu i mlade popularne književnice Sanje Pilić  čije romane  vrlo radu čitaju  naši učenici.
Priča je to o neobičnoj djevojčici Klaudiji koja nije zadovoljan mnogim stvarima u svome životu i koja želi biti drukčija, jedinstvena, posebna.
No nekoliko će joj događaja u njezinu životu pokazati da je upravo ona ta koja je drukčija, jedinstvena i posebna!

Patricija Popec pročitala je ovaj roman koji je tek nedavno stigao na police naše knjižnice. Ona je satavila kratki sadržaj i preporuku za čitanje.

VIŠE O ROMANU:

GLAVNI LIKOVI: Klaudija, Slatkica, Damjan

KRATKI SADRŽAJ:

Klaudija ima 14 godina i želji biti drugačija, posebna baš kao što je po njezinom mišljenju njezina prijateljica Slatkica. Slatkica je lijepa, fina, ima jako dobre roditelje, lijep stan i  svima je privlačna.

Klaudijina ljubav prema fotografiji povezala ju je sa Damjanom. Damjan je  dečko za kojim  lude sve cure. Klaudija je mislila da nije dovoljno posebna da zainteresira Damjana. No nekoliko događaja u njenom životu pomoglo joj je da shvati da je ona i  posebna i lijepa i da treba biti  i te kako zadovoljna sa svojim životom.

PREPORUČUJEM OVU KNJIGU I DRUGIMA JER JE JAKO ZANIMLJIVA I POUČNA.

Patricija Popec, 5.razred