Knjiga mjeseca
KNJIGA MJESECA – PROSINAC
Autor: Ivan Jaković, 15. 12. 2016.

Kako odabrati knjigu mjeseca za prosinac, a da nema veze sa snijegom (iako ga mi u prosincu rijetko vidimo)… Dragi moji knjigoljupci, u knjižnicu je došla nova Jeffova poslastica s naslovom „Gregov dnevnik: snježna groznica“. Fanovi Gregovog dnevnika znaju što to znači. Znači da moraju čim prije do knjižnice po svoj primjerak knjigelaugh… Ali čim prije jer knjiga je samo jedna, a vas puno!

U šestom nastavku omiljenog vam serijala Greg Heffley je nadrapao (za one koji ne znaju, Greg Heffley je glavni lik serijala). Netko je uništio školsku imovinu, u tijeku je ozbiljna istraga, a naš nesretni žgoljavac glavni je osumnjičeni. Ali on je nevin… barem donekle. Obruč pravde se steže, a istina izlazi na vidjelo baš kada nenajavljena SNJEŽNA MEĆAVA zaprijeti da će zatrpati Grega i njegovu obitelj i zauvijek ih odvojiti od ostatka svijeta. Gregu je jasno da će ga otapanjem snijega stići i zaslužena kazna, ali može li ikoja kazna biti gora od činjenice da praznike provodi zatočen sa svojom obitelji? Ima li gore sudbine?? Može li život biti jadniji???

Prema ocjenama oduševljenih poklonika, „Snježna groznica“ dosad je najzabavniji nastavak Gregovog dnevnika. Uživajte u najgenijalnijem dnevniku svih vremena.

Nakon što pročitate šesti nastavak serijala, u knjižnici možete posuditi i nastavak, sedmi dio, pod nazivom „Gregov dnevnik: lijevo smetalo“.

O samom autoru smo već pisali u knjizi mjeseca za mjesec listopad 2015. godine, ali nije naodmet ponoviti:

Autor popularnog „Gregovog dnevnika“ zove se JEFF KINNEY, a osim što piše, bavi se još programiranjem igrica i web stranica, animiranjem crtića i produciranjem. Kada je 2004. godine objavio prvi nastavak "Gregovog dnevnika" u online obliku, isti je postao hit te su obožavatelji tražili da ga objavi u tiskanom obliku - tako je započela euforija zvana  „Gregov dnevnik“. Na temelju knjiga, snimaju se i filmovi te su do sada snimljeni:

• Gregov dnevnik (2010.)
  • Gregov dnevnik 2: Rodrickova pravila (2011.)
  • Gregov dnevnik 3: Pasji dani (2012.)
  • Gregov dnevnik 4 (2017.) <-- trenutno se snima

Scene iz filma*:

* Sve slike preuzete s interneta