« Svibanj 2024 »

EKOLOŠKA GRUPA OŠ MOLVE
Pozdrav mali i veliki ekolozi!
Autor: Ivan Jaković, 17. 1. 2013.

Pozdrav mali i veliki ekolozi!

Dobro došli u naš eko –svijet i kojem ćemo vam predstaviti rad ekološke grupe Jaglac. Projekt „Ljekovite biljke“ provodi se i dalje. Vrijedni ljubitelji prirode marljivo rade na njemu. Odlučili su svoje znanje o biljkama pretočiti na papir, odnosno tiskanjem priručne knjižice u kojima će predstaviti biljke školskog vrta i njihova ljekovita svojstva.

Kad ne rade u vrtu, Jaglaci provode hvale vrijedne ekološke akcije. Uključili su se u CIAK-ov projekt prikupljanja otpadnih baterija. Znamo i sami koliko su baterije štetne za okoliš te ih je potrebno pravilno sanirati.

Ekološka grupa obilježava važne ekološke dane vezane uz zaštitu prirode putem panoa, plakata, prezentacija i filmova. U našoj grupi učimo kako zaštiti prirodu, kako se odnositi prema njoj i ono najvažnije što mi kao pojedinci možemo učiniti za spas našeg planeta, a time i nas samih!

Budite ekološko osviješteni i čuvajte prirodu!

Ekološka grupa Jaglac

Hello ecologists!

Welcome to our eco-world, where we will introduce you the work of ecological group Primrose. The project "Medicinal Plants" goes on. Hardworking nature lovers are working on it. They decided to transform their knowledge of plants onto paper and print handy booklet which will introduce school garden plants and their healing properties.

When not working in the garden, Primroses make worthy environmental action. They were engaged in CIAK's project of collecting waste batteries. We also know that how the batteries are harmful to the environment and need to be properly disposed.

Ecological group celebrates important days related to environmental protection of nature through billboards, posters, presentations and movies. In our group, we learn how to protect nature, how to relate to her and the most important thing what we as individuals can do to save our planet and thus ourselves!

Be environmentally aware and beware of nature!

Ecological group Primrose

10 zapovijedi prijatelja okoliš

Najprije pometi pred svojim pragom

Ono što si očistio/očistila danas, čuvaj i sutra

Štiti prirodu, ne uništavaj je

Ne zagađuj zrak jer čisti zrak je dug život

U svoje srce i u srce bližnjih usadi ljubav prema prirodi

Ne kradi od budućnosti

Nastoj da ono što imaš traje što duže

Misli danas za bolje sutra

Kontrolirano odlaži otpad i ne stvaraj divlja odlagališta

Sjeti se da nisi vlasnik Zemlje, nego njen zaštitnik i čuvar

Planet Zemlja je naša majka! Volimo je, poštujmo i ne uništavajmo!