DOGAĐAJNICA
PRIČAONICE U VRTIĆU
Autor: Ivan Jaković, 26. 10. 2016.

S Mjesecom hrvatske knjige koji je započeo 15. listopada, članice Knjižničarske grupe krenule su s pričaonicama u dječjem vrtiću „Pčelica“ Molve. Mjesec hrvatske knjige (15.10. - 15.11.) je manifestacija kojom se želi približiti knjiga čitatelju i potencijalnim čitateljima te pokazati kako se u čitanju može uživati. Knjižnice diljem Hrvatske Mjesec obilježavaju različitim aktivnostima, a jedna od aktivnosti koju provodi naša školska knjižnica je čitanje priča u vrtiću.

Svaki ponedjeljak tijekom Mjeseca knjige učenice će posjetiti stariju i srednju skupinu u vrtiću te im pročitati priču i razgovarati o pročitanome. Aktivnost se provodi na obostrano zadovoljstvo jer djeca mogu uživati u pričama koje im se čitaju te vježbati koncentraciju, a učenice vježbaju svoje govorne vještine izražajnim čitanjem vrtićarcima. Redovito pratite promjene ove vijesti i gledajte koje će sve priče naši vrtićarci će slušatilaugh

Čitali smo do sada:

17. listopada – Ena Halaček (8.b) i Adela Ormanec (6.b): "Pepeljuga"

Sabrina Ivančan (8.a) i Adrijana Gregurić (8.a): "Juha od bundeve"

24. listopada – Karmen Đuroci (7.b) i Lidija Haljinko (7.b): "Jakov se prejeo bombona"

Franciska Kapitanić (7.b) i Katarina Šabarić (7.b): "Darovi patuljaka"

7. studenog - Mateja Đuraj (8.b): "Žabeceda"

Regina Halaček (5.) i Veronika Čorba (6.b): "Pinokio" i "Zlatokosa i tri medvjeda"

14. studenog - Renata Lodeta (5.) i Magdalena Balogović (5.): Bambi

Nikolina Carek (6.b) i Patricia Špoljarić (8.a): Mala sirena