DOGAĐAJNICA
GOSTOVANJE NIKOLINE MANOJLOVIĆ VRAČAR
Autor: Ivan Jaković, 9. 5. 2018.

Učenici nižih razreda matične i područne škole Medvedička u ponedjeljak 7. svibnja družili su se s književnicom i ilustratoricom Nikolinom Manojlović Vračar, a susret je održan zahvaljujući programu Bibliobusne službe „Bibliobus vam dovodi u goste…“.

Nikolina Manojlović Vračar djeci je poznata i kao voditeljica te scenaristica emisije „Ninin kutak“ koja se prikazivala HRT-u, a većina naših učenika ju je redovito pratila. Također, Nikolina Manojlović Vračar autorica je i ilustratorica slikovnica „Starac dugačka brka“ i „Kako misli jure jednog malog Jure“, koju je na svoj način predstavila učenicima.

Uvod u susret je održala knjižničarka Ana Škvarić predstavivši djeci književnicu te ih pozvala da njezine knjige, ali i brojne druge, pronađu u Bibliobusu.

Književnica se pred djecom „pretvorila“ u malog Juru koji im je ispričao o avanturama u kojima se našao, što dobiva za rođendan, a na kraju nekolicinu pozvao na igranje. U 45-minutnom susretu učenici su uživali.

Zahvaljujemo Bibliobusnoj službi što nas se sjetila i uvrstila u program „Bibliobus vam dovodi u goste…“ i s nestrpljenjem očekujemo sljedeće gostovanje.

Izvor: Školska knjižničarka Ana Molnar Šadek