DOGAĐAJNICA
PREDSTAVA “VITEZ ŽELJEZNOG SRCA”
Autor: Ivan Jaković, 8. 2. 2018.

Na pozornici Doma kulture u utorak, 6. veljače, po prvi puta su se predstavili članovi Male dramske scene KU Tomislav Franjić iz Kalinovca i oduševili učenike nižih razreda te učenice-članice izvannastavnih grupa viših razreda. Mala dramska scena je pred učenicima izvela predstavu “Vitez željeznog srca”, a za odličnu izvedbu su zaslužni i njihovi voditelji Vlasta Golub (režija i scenografija), Ivan Miklić (glazba) te predsjednik Udruge Hrvoje Mlakar (uglazbio stihove).

„Glumci su jako dobro odglumili svoje uloge. Predstava je bila zanimljiva, šaljiva i poučna. Jako su nam se svidjeli kostimi i scenografija. Čestitamo i zahvaljujemo malim glumcima na predstavi koju su nam prikazali.“

Domenika Lončar i Marija Jagar, učenice 3. razreda

Iza maske viteza željeznog srca krije se vitez koji provodi dane tražeći svoje neprijatelje kako bi ih porazio, a u toj potrazi svakodnevno prolazi ispred dvorca princeze koja pokušava privući njegovu pažnju, no neuspješno. Neuspješno zato jer vitezov sjajni oklop i kaciga ga sputavaju da vidi sve ljepote svijeta. No kako to biva, sudbina se uplete i princeza i vitez se ipak susretnu i, pogađate, žive sretno i zajedno do kraja života.

Naši učenici su uživali u predstavi od početka do kraja, a posebno ih je nasmijavao nestašni vitez i njegova potraga za neprijateljima, a čestitamo i svim ostalim glumcima na odličnoj izvedbi. Nadamo se da smo im bili dobra publika i poručujemo im: “Čim spremite neku novu predstavu, dođite nas posjetiti i iznova nas oduševiti! Hvala vam što ste nas posjetili!”.

Izvor: Školska knjižničarka Ana Molnar Šadek