« Svibanj 2024 »

BOŽIĆNA PRIREDBA U MOLVAMA
Autor: Ivan Jaković, 24. 12. 2012.

U petak 21. prosinca 2012. održana je božićna priredba u Društvenome domu u Molvama.
U prepunoj sali posjetitelji su mogli uživati u bogatome programu koji su pripremili marljivi učenici sa svojim učiteljicama: Dubravkom Jaković, Katicom Ištvan, Stankom Oreč, Rajnom Franjo, Ivanom Barić, Željkicom Čerepinko i Draženom Štefanom,uz tehničku pomoć učitelja Darka Pintara.
Voditeljice programa bile su učenice drugog razreda.

Pozornicu su najprije zagrijali tamburaši (mlađa i starija skupina), a posebno je sve iznenadio mali pjevač iz drugog razreda. Izmjenjivale su se ritmičke skupine i male recitacije, dramske skupine s prikazale su maloga Isusa i prekrasne zvjezdice, a božićno je zvonce tražilo je svojega vlasnika. Zasvirao je školski bend: električne gitare i sintesajzer, tambure, pjevačice iz šestog razreda.

Nastupale su i članice literarne skupine, a starije je učenike razveselio nastup ritmičke grupe petih razreda.

Bilo je to kao da vam pred oči dođu vagoni veselja, radosti i razigranosti, a na vama je da birate čemu ćete se najslađe nasmijati, od kojeg će vam plesa poskočiti stopalo, koja će vas pjesma raznježiti!

Program je kraju priveo mjuzikl o Noinoj lađi i životinjama koje žele ući u nju, te o trima prijateljima: voleku, magarcu i ovčici koje također žele ući, a mjesta za njih nema. Ipak, upravo su oni imali čast svojim dahom grijati Isusa u štalici!

Ovom humanitarnom priredbom ujedno je obilježen i završetak prvoga polugodišta.

Mirne i blagoslovljene blagdane i veselu i uspješnu novu godinu žele vam svi učenici i učitelji OŠ Molve.

Zapisala: Marija Halaček