« Svibanj 2024 »

Dani kruha
Autor: Ivan Jaković, 22. 10. 2012.

12.10.2012. učenici naše škole  obilježili su dane kruha različitim radionicama.

Okruženi plodovima jeseni, krušnatim uradcima i vrijednim rukama pomagačicama svojih učiteljica i roditelja, učenici su još jednom dokazali da škola nije samo mjesto u kojem su potrebni olovka, bilježnica, ploča i knjiga….  Škola je mjesto u kojem se mogu naučiti mnoge vještine koje život čine lakšim, ukusnijim i bogatijim!

Ovogodišnji  Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u OŠ Molve obilježeni su različitim radionicama:

1.i 2.raz. izjutra su posjetili molvarsku pekaru, a zatim su u radionici izrađivali ukrase za bor od tijesta

3. raz. rješavali su igre dosjećanja  na temu kruha i jeseni te izrađivali neobične i drage lutkice od plodova jeseni

4.a raz. izrađivali su kolače i pogaču od dizanog tijesta, a učenici 4.b raz. su bili u gostima kod obitelji Peti gdje su mijesili su tijesto za pizzu, pletenice, zvijezdice...

5.raz. su upoznali su piramidu zdrave prehrane i izradili istoimenu maketu, a pripremili su i ukusne voćne salate

6.raz. „proputovali su“ put od zrna do pogače i umijesili ukusan domaći kruh

7. a raz. od plodova jeseni izrađivao je različite vijence i vjenčiće

7. b raz. volontirao  je u poljoprivrednim poslovima kod obitelji Krznarić

8. raz. u školskome su restoranu umijesili ukusne slane i slatke kiflice, a druga je grupa istraživala internetske stranice i pripremala plakat i prezentaciju

Navedene su se aktivnosti u danu „bez zvona“ izvodile sve do 10 sati, kad je započeo svečani program. Svaki je razred pripremio izlaganje o svojemu radu. Nikako se ne smije zaboraviti da su učenici nahranili cijelu školu svojim ukusnim proizvodima! Hvala svima na trudu!

Vrijedne ruke i proizvode blagoslovio je župnik Tomislav Glavnik, a u jednosatnome programu sudjelovala je i liturgijska grupa.

Marija Halaček,prof.