« Svibanj 2024 »

MARTINA IŠTVAN - NAJUČENICA U ŠKOLSKOJ GODINI 2011./12.
Autor: Ivan Jaković, 7. 7. 2012.

Tradicionalno svake godine učitelji OŠ Molve na sjednici Učiteljskog vijeća biraju NAJUČENIKA za tekuću školsku godinu.

Kriteriji za izbor NAJUČENIKA vrlo su strogi. Prilikom izbora  NAJUČENIKA u obzir se uzima nekoliko područja djelovanja kao što su:

- Školski uspjeh kroz osnovnoškolsko obrazovanje
- Rad i postignuća u izvannastavnim aktivnostima
- Sudjelovanje i rezultati u izvanškolskim aktivnostima
- Vladanje učenika
- Odnos prema učiteljima i ostalim djelatnicima škole
- Odnos prema ostalim učenicima

Ove školske godine vijećanje Učiteljskog vijeća bilo je vrlo kratko.

Jednoglasnom odlukom za NAJUČENIKA tj. NAJUČENICU izabrana je                         Martina Ištvan (učenica 8a razreda).

-          Školski uspjeh kroz osnovnoškolsko obrazovanje

-          Rad i postignuća u izvannastavnim aktivnostima

-          Sudjelovanje i rezultati u izvanškolskim aktivnostima

-          Vladanje učenika

-          Odnos prema učiteljima i ostalim djelatnicima škole

-          Odnos prema ostalim učenicima

Ove školske godine vijećanje Učiteljskog vijeća bilo je vrlo kratko.

Jednoglasnom odlukom za NAJUČENIKA tj. NAJUČENICU izabrana je Martina Ištvan (učenica 8a razreda).

Vrlo je teško  putem jednog članka pobrojati sve uspjehe naše Martine Ištvan.

Martina je tijekom osnovnoškolskog obrazovanja postizala odličan uspjeh (5.00)  od I.-VIII.razreda.

Uzornim vladanjem tijekom školovanja pružala je primjer svojim kolegama u razredu.

Predanim i odgovornim odnosom prema radu zaslužila je poštovanje učitelja.

Mnogobrojni su Martinini uspjesi na području literarno- likovnog izražavanja. Prošle školske godine Martina je izdala svoju prvu knjigu pod nazivom ''Zauvijek zajedno'' (pod mentorstvom školske knjižničarke Marine Sabolović). Istu je promovirala u Društvenom domu Molve. Nepotrebno je naglašavati koliko je malo četrnaestogodišnjaka izdalo vlastitu knjigu. Također je Martina prošle školske godine svojim  ilustracijama obogatila zbirku pjesama Katarine Janči '' Vidla sem na svoje joči''.

Martina je svoj likovni izričaj predstavila na vlastitoj izložbi slika povodom Dana OŠ Molve.

Osim uspjeha koje smo spomenuli sudjelovanjima na raznim natjecanjima predstavljala je našu školu. Samo ove školske godine sudjelovala je na natjecanjima:

-          Vjeronaučna olimpijada

-          Natječaj – Moja 1.knjiga

-          Natjecanje u engleskom jeziku

-          LIK- natjecanje u likovnom izričaju, itd.

Sva natjecanja u kojima je Martina sudjelovala nemoguće je spomenuti u jednom članku.

Osim uspjeha koji su  mjerljivi ocjenama, diplomama, priznanjima, promocijama, pohvalama i nagradama Martina je plijenila pažnju svojim karakterom. Nenametljiva i samozatajna ostavljala je dojam osobe znatno zrelije za svoju dob.

Ovaj članak je prigoda da Martini zaželimo puno uspjeha u nastavku školovanja kao i puno sreće, zdravlja i veselja u privatnom životu.

Miroslav Saraga, pedagog