« Svibanj 2024 »

Proslava Dana škole
Autor: Ivan Jaković, 13. 6. 2012.

Proslavu Dana OŠ Molve smo započeli igrama i druženjem učenika, učitelja i roditelja na tradicionalnoj 9. Obiteljskoj olimpijadi. Na Svečanoj sjednici uz prigodni govor i zahvale čestitali smo i ovogodišnjim jubilarcima. Književno umjetnička večer je bila obilježena zavičajem, Molvama, Podravinom... Otvorena je i samostalna izložba molvarskog umjetnika i bivšeg učenika naše škole Dragutina Kovačića. Proslavu završavamo Glazbeno scenskom večeri /14. lipnja/ i Misom Zahvalnicom /5. srpnja/.

Svim sadašnjim i bivšim učenicima i djelatnicima čestitke uz Dan škole!

OBITELJSKA OLIMPIJADA

U petak  1.lipnja 2012. održana je tradicionalna Obiteljska olimpijada povodom Dana škole u Matičnoj školi Molve. Tom prigodom održana je i  podjela nagrada- slatkih poklona  za sve učenike koji su sudjelovali na raznim natjecanjima  i njihovim učiteljima-mentorima koji su tako prezentirali ime naše škole. Igrama i svečanosti dodjele nagrada prisustvovali su svi učenici i učitelji, ali i mnogi roditelji, braća isestre, koji su svake godine pozvani na Obiteljsku olimpijadu.

Bilo je to prekrasno druženje u školskoj športskoj dvorani. Od  jutarnjih 9 sati počelo je okupljanje učenika i roditelja. Kiša nam je onemogućila druženje na vanjskim terenima pa smo sva sportska druženja  obavili u dvorani. Roditelji učenika nižih razreda odazvali su se u izuzetno velikom broju na opću radost djece i učitelja.

Prije  početka sportskog dijela održana je tradicionalna podjela  čokolada svim učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje te raznim drugim natjecanjima na kojima su učenici osvajali nagrade.

Nakon podijele čokolada uslijedile su razne  igre – učenici razredne nastave  skakali su u vrećama, rušili čunjeve,igrali igru presvlačenje-oblačenje, ples s jabukama, vrtnja koluta i provlačenje kroz kolut. Na kraju su roditelji  i učitelji bili podijeljeni u dvije ekipe  koje su odigrale  „graničar „ uz glasno navijanje njihove djece.

Predmetna nastava igrala je  igre na ispadanje po turnir sistemu – dobacivanje lopte, igre zakucavanja lopte na koš, trčanje sa štafetnom palicom.

Vrijeme ručka brzo je došlo. Svima prisutnima podijeljen je „grah s kotla“u predvorju škole te je tako uspješno završio prvi dio proslave Dana Osnovne škole Molve.

SVEČANA SJEDNICA

Svečana sjednica održana je povodom Dana Osnovne škole Molve s početkom u 19 sati. Sjednici su prisustvovali svi djelatnici škole te gosti. gospodin Stjepan Fosić, načelnik općine Molve , gospodin Đuro Jaković, član Školskog odbora te gospodin Petar Markić.Na samom početku sjednice poslušali smo  lijepi, prigodan govor našeg ravnatelja gospodina Ivana Jakovića  koji je govorio o značju našeg poziva u vremenu u kojem se trenutno nalazimo.   Iza toga je slijedila prozivka i čestitke našim jubilarcima :

Marini Sabolović, za 30 godina

Stanku Molnaru- za 15 godina

Mariji  Halaček- za 15. godina

Rajni Franjo- za 15.godina

Katici Ciganek- za 15.godina

Marini Đukin- za 10. godina

Kati Crnjak- za 10 godina

Spomenki Žufika- za 5. godina

Marija Halaček primila je čestitke za promaknuće iz mentorice u savjetnicu za hrvatski jezik, a Katica Cikanek za završetak doškolovanja na studiju  razredne nastave te sticanja visoke stručne spreme.

KNJIŽEVNO UMJETNIČKA VEČER

U sklopu Dana škole i ove smo godine imali i književno-umjetničku večer.

Ove godine družili smo se s pjesnikom Miroslavom Dolencom Dravskim kroz recitacije njegovih pjesama koje su izveli učenici naše škole: Marta Kopričanec („Zvijezda“), Ena Halaček („Mrak“), Krešimir Hontić („Snoboki“), Barbara Vujković („Dekle“), Matija Kolar („Tele“) i Kruno Cenkovčan („Snobočija“).

Prisjetili smo se njegova rođenja u selu pokraj Drave, nedaleko naše Područne škole Medvedička, njegovih najvažnijih postignuća i nagrada.

Roditeljima i gostima predstavljeni su projekti učenika i učitelja škole.

Osim toga, učenice 5.a razreda predstavile su cijeloj publici svoj projekt „Dođite u Molve – srce Podravine“ koji ima veliko značenje ne samo za našu školu, već i za širu zajednicu, a koji je pohvaljen i na Državnoj smotri projekata.

Predstavljeni su i likovni radovi učenice Ivane Kokša, o kojima je same riječi pohvale imao učitelj likovne kulture i likovni umjetnik Darko Markić.

U prostorima škole je iste večeri otvorena izložba likovnog umjetnika, gospodina Dragutina Kovačića, također i bivšeg učenika OŠ Molve. Izložbu je otvorio profesor likovnih umjetnosti, gospodin Pero Markić.

Cijela večer bila je popraćena pjesmom pjevačkog zbora KUD-a Molve i plesom malog folklora KUD-a Molve.