« Svibanj 2024 »

DAN PLANETA ZEMLJE - INTEGRIRANI DAN U OSNOVNOJ ŠKOLI MOLVE
Autor: Stanko Molnar, 27. 4. 2012.

U utorak, 24.travnja 2012.godine, učenici i učitelji Osnovne škole Molve obilježili su  međunarodni Dan planeta Zemlje. Kako se međunarodni Dan planeta Zemlje tradicionalno obilježava 22.travnja ( a ove školske godine to je bila nedjelja) Godišnjim planom i programom rada škole odlučili smo se isti obilježiti dva dana kasnije.

Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tijekom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja.

U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.

Glavni cilj obilježavanja Dana planeta Zemlje ja razvijanje svijesti o očuvanju prirode, biljnog i životinjskog svijeta te prirodnih resursa.

U obilježavanje Dana planeta Zemlje bili su uključeni svi učenici matične i područnih škola (Medvedičke i Repaša). Svaki razredni odjel (zajedno za svojim razrednicima) odlučio se  za posebne aktivnosti.

Centralni pano škole uredili su učenici knjižničarske grupe ( pod vodstvom knjižničarke Marine Sabolović).

VREMENIK OBILJEŽAVANJA

08.00-08.30- učiteljice Biljana Vargek i Danijla Večenaj zajedno sa svojim učenicama pripremile su uvodni dio o važnosti očuvanja planeta Zemlje

08.30-12.00- aktivnosti po razrednim odjelima

12.00-13.00- izrada plakata, power point prezentacija, uređenje panoa u školi

Obilježavanje Dana planeta Zemlje obuhvaćalo je i terensku nastavu.

Učenici 8.razreda ( u pratnji razrednika i učitelja) posjetili su Hidroelektranu Dubrava (Sveta Marija). Tamo su se upoznali sa principima rada hidroelektrane kao i o važnosti korištenja obnovljivih izvora energije (vode, vjetra) u svrhu očuvanja planeta Zemlje.

Učenici ostalih razreda terensku nastavu odradili su na području Molvi.

Mnogobrojne aktivnosti pokušati ćemo ukratko nabrojati:

• Posjet lovačkom domu
  • Čišćenje ulica u Molvama