« Svibanj 2024 »

NASTUPILI SMO NA DRŽAVNOM LIDRANU!
Autor: Marija Halaček, 27. 4. 2023.

Učenica 8. a razreda Domenika Lončar nastupila je u Vodicama na državnome LiDraNu, koje je trajalo od 24. do 26. travnja, u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa. Govorila je tekst zavičajnoga autora iz Gole, Ivana Večenaja Tišlarova, pod naslovom „Od zdavnja smo tu“. Njezina je mentorica učiteljica Marija Halaček.

LiDrano dolazi od skraćenice Literarno Dramsko Novinarsko stvaralaštvo i ima tradiciju održavanja u kontinuitetu od 32 godine. Okuplja učenike osnovnih i srednjih škola. Njihovi radovi prolaze kroz nekoliko povjerenstava pa je uspjeh plasiranja na državnu razinu nemoguće predvidjeti pa time i poziv na državnu smotru predstavlja veliki uspjeh.

Učenici i učitelji OŠ Molve svake godine sudjeluju u sva tri izraza i više su puta sudjelovali na državnoj razini, ali ove godine po prvi put u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa.

Prema uputama i vođenju učiteljice Marije Halaček, Domenika je izvela monolog na kajkavskome narječju s temom teškog života u prošlosti prekodravskog sela Gole. Imala je odličan nastup u Pučkom otvorenom učilištu u Vodicama, a na okruglom stolu dobila je od članova prosudbenog povjerenstva odlične komentare i niti jednu zamjerku. Čestitali su joj na izvrsnom nastupu i pohvalili je za dijalekt, dikciju i sva obilježja govorenog jezika kojima je Domenika nastupila. Istaknuto je da je bila autentična i uvjerljiva, da je odlično „igrala“ i vladala scenom. Radi izuzetnog nastupa, Domenika je izabrana i za davanje intervjua za Hrvatski radio, što je bila još jedna potvrda kvalitete njezina nastupa.

Bravo, Domenika!