« Listopad 2018 »

OSNOVAC

GOSTOVANJE JADRANKE ČUNČIĆ-BANDOV
Autor: Ivan Jaković, 23. 4. 2018.

U petak 20. travnja učenici nižih razreda matične i područnih škola družili su se s književnicom Jadrankom Čunčić-Bandov, poznatom po brojnim dječjim, kratkim i šaljivim igrokazima koji su joj objavljeni u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama i dječjim časopisima. Književnica je pohađala Školu za odgajateljice kada je spoznala da ima maštu za pisanje igrokaza te se uključila u rad lutkarskog kazališta Kvak od pisanja igrokaza do glume i animacije. Zahvaljujući dugogodišnjem lutkarskom iskustvu, danas se uspješno predstavlja djeci kroz lutkarske kolaž-predstave.

Da pitate naše učenike što im se najviše svidjelo tijekom susreta, odgovor bi bio „SVEEEE!“ jer je književnica od početka do završetka zadržala njihovu pozornost, a smijeha i pljeska nije nedostajalo.

Književnica se na početku predstavila, ispričala anegdotu kako je počela s pisanjem igrokaza i izrađivanjem lutaka, a zatim je predstavila i svoje lutke. Za svaku lutku je objasnila od kojeg je materijala nastala i kako možemo i sami napraviti lutke te s njima odglumila kratki igrokaz. Da dodatno animira učenike, u nekoliko je navrata tražila pomagače, a svi su joj svesrdno željeli pomoći. Na kraju je ostalo vremena za pitanja učenika, a nakon toga i fotkanje s književnicom.

Učenik 2. razreda Leon Ormanec dodatno je razveselio književnicu poklonivši joj priču koju je sam osmislio te podijelio s njom želju da postane spisatelj. Tko zna, možda ćemo jednog dana Leona ugostiti u našoj školi smiley.

Kako bi književnici ostalo u sjećanju gostovanje u našoj školi, za uspomenu smo joj poklonili teglicu za cvijeće, magnet i podloške za čaše, a sve oslikano decoupage tehnikom. Za tako originalan i prekrasan poklon zahvaljujemo grupi „Spretne ruke“ i školskoj zadruzi „Mlin“.

Izvor: Knjižničarka Ana Molnar Šadek